Trwa ładowanie...
d3tyad8

Koronawirus w Polsce. Ewakuacja pacjentów z prywatnego ośrodka opieki w Czerniachowie

Koronawirus w Polsce. 28 z 54 pacjentów prywatnego ośrodka opieki w Czernichowie, którzy mają dodatni wynik badań na obecność koronawirusa, zostało już przewiezionych do szpitali zakaźnych w województwie śląskim – poinformowała w piątek wieczorem rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ewakuacja pacjentów z prywatnego ośrodka opieki w Czerniachowie
(Getty Images)
d3tyad8

Koronawirus w Polsce. W prywatnym Śląskim Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji "Ad-Finem" w Czernichowie do tej pory przebywało 180 pacjentów. Osoby, u których badania na obecność SARS-CoV-2 dały wynik ujemny pozostaną w ośrodku. Teraz trwa transport pacjentów prywatnego ośrodka w Czernichowie do szpitali zakaźnych w województwie Dolnośląskim.

54 osoby zakażone koronawirusem

- Do teraz przewieziono 28 z 54 zakażonych osób. Reszta pacjentów będzie transportowana do późnych godzin nocnych. Pacjenci przewożeni są karetkami systemowymi z Częstochowy, Katowic i Sosnowca - poinformowała Kucharzewska. Na obserwację do izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju trafiło 21 pacjentów, którzy mogą w niedługim czasie wykazywać objawy zakażenia koronawirusem.

d3tyad8

Zobacz też: Majówka w dobie pandemii koronawirusa

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-raport-z-frontu-dzien-piaty-po-omacku-6492345522456193a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3tyad8

Podziel się opinią

Share
d3tyad8
d3tyad8
Więcej tematów