Trwa ładowanie...
d1ghl7p

Koronawirus w Polsce. Doprecyzowano nakaz zasłaniania ust oraz nosa w miejscach publicznych

Koronawirus w Polsce. Janusz Cieszyński poinformował, że "projekt rozporządzenia dotyczący nakazu zasłaniania ust oraz nosa w miejscach publicznych został przekazany do pilnego rozpatrzenia przez Radę Ministrów". Wiceminister zdrowia opublikował też jego treść dokumentu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Są nowe przepisy dotyczące zasłaniania twarzy
Koronawirus w Polsce. Są nowe przepisy dotyczące zasłaniania twarzy (Agencja Gazeta)
d1ghl7p

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało na wątpliwości Polaków i doprecyzowało zasady zasłaniania twarzy w miejscach publicznych. Mają one obowiązywać od czwartku.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zamieścił link do treści dokumentu na swoim Twitterze i poinformował, że "projekt rozporządzenia dotyczący nakazu zasłaniania ust oraz nosa w miejscach publicznych został przekazany do pilnego rozpatrzenia przez Radę Ministrów".

Z projektu dowiadujemy się m.in., że księża sprawujący mszę świętą nie muszą zakrywać twarzy. Nakaz nie obowiązuje też dzieci do 4. roku życia, oraz osób, które same przebywają w samochodzie bądź z dzieckiem.

d1ghl7p

Zobacz też: Maseczki obowiązkowe również w kościele? Jest odpowiedź

To nie wszystko. Zakrywać ust i nosa nie muszą również ci, którzy mają problemy zdrowotne. W rozporządzeniu czytamy o "całościowych zaburzeniach rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności". Jak zaznaczono, nie jest wymagane okazanie potwierdzającego to zaświadczenia.

Nakaz nie obowiązuje też kierowcy transportu publicznego, jeśli jest oddzielony od pasażerów. Mamy natomiast obowiązek odkrycia ust i nosa na żądanie, jeśli jesteśmy wylegitymowani przez uprawnione do tego organy.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ghl7p

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d1ghl7p

d1ghl7p
Więcej tematów