Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Dodatki dla służby zdrowia. Niedzielski pominął istotną grupę?

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski wprowadził specjalny dodatek dla służby zdrowia, która walczy z epidemią. Jednak pojawił się apel grupy personelu medycznego, która czuje się poszkodowana.
Share
Koronawirus w Polsce. Dodatki dla służby zdrowia. Adam Niedzielski pominął istotną grupę?
Koronawirus w Polsce. Dodatki dla służby zdrowia. Adam Niedzielski pominął istotną grupę?Źródło: FORUM
d3e6in5

O sprawie informuje "Fakt". Od 1 listopada Lekarze i pielęgniarki, którzy są na pierwszej linii frontu walki z COVID-em, otrzymują dodatek w wysokości 100 proc. pensji. Taką decyzję podjął minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jednak nieformalna grupa Personel Pracowniczy w Ochronie Zdrowia zwraca uwagę, że szef resortu pominął innych pracowników służby zdrowia.

"Poczuliśmy się potraktowani niesprawiedliwie. Salowe i salowi, sanitariuszki i sanitariusze, opiekunowie medyczni, sekretarki medyczne, rejestratorki oraz personel sprzątający również mają bezpośredni kontakt z pacjentem zakażonym COVID-19" – można przeczytać w liście adresowanym do ministra Niedzielskiego.

d3e6in5

– Co prawda minister zdrowia nigdy nie powiedział, że nie mamy kontaktu z pacjentami zakażonymi koronawirusem, ale przez swoje decyzje dał nam to do zrozumienia. Chcemy zawalczyć o dodatki covidowe dla personelu niemedycznego – powiedział w rozmowie z "Faktem" Krystian Krasowski, koordynator projektu i sanitariusz w szpitalu MSWiA w Warszawie. Podobnego zdania są m.in. sekretarki medyczne oraz opiekunowie.

Obostrzenia znikną wraz ze szczepieniami? Gowin: to na pewno będzie bodziec

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia odpowiada na apel

Gazeta poprosiła o komentarz Ministerstwo Zdrowia. Na pytanie, czy dodatek zostanie rozszerzony, resort odparł, że "dalsze zmiany będą mogły być rozważane z uwzględnieniem rozwoju sytuacji epidemicznej oraz stanu zaangażowania jednostek ochrony zdrowia w zapobieganie i zwalczanie COVID-19".

Podkreślono jednocześnie, że dodatkowe świadczenia pieniężne "kierowane są do najbardziej deficytowych grup zawodowych ochrony zdrowia, które są w bezpośrednim kontakcie z pacjentami zakażonymi koronawirusem".

Źródło: "Fakt"

d3e6in5

Podziel się opinią

Share
d3e6in5
d3e6in5
Więcej tematów