Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. COVID-19 w ratuszu w Bydgoszczy

U dwóch pracowników bydgoskiego ratusza potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pozostali pracownicy, którzy mieli z nimi kontakt, również zostali przebadani. Sanepid przesłał już ich wyniki.

Koronawirus w Polsce. W bydgoskim ratuszu potwierdzono dwa przypadki COVID-19Koronawirus w Polsce. W bydgoskim ratuszu potwierdzono dwa przypadki COVID-19Źródło: PAP
d41h1we
d41h1we

Koronawirus w Polsce. Potwierdzone przypadki w bydgoskim ratuszu

Pierwszy przypadek koronawirusa w bydgoskim ratuszu potwierdzono w środę 5 sierpnia. Zakaziła się osoba jednej z urzędniczych kancelarii. Od razu zastosowano środki ostrożności.

Odwołane zostały spotkania z petentami, a urzędnicy mieli przekazać listę osób, którzy odwiedzali kancelarię przy ulicy Niedźwiedziej 4 w Bydgoszczy.

5 dni później, w poniedziałek 10 sierpnia, potwierdzono drugi przypadek koronawirusa w bydgoskim ratuszu. Współpracownicy zakażonej osoby zostali poddani kwarantannie domowej i wykonano im testy na obecność koronawirusa.

Tęczowa flaga w szkole? Ostra reakcja ministra edukacji

Koronawirus w bydgoskim ratuszu. Znamy wyniki testów

Wszystkie wyniki u osób z Urzędu Miasta w Bydgoszczy, które miały kontakt z osobą zakażoną, są negatywne. Tym samym pracownicy mogli zakończyć kwarantannę domową i wrócić do pracy - poinformował bydgoski ratusz.

W piątek potwierdzono w Polsce 832 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło następnych 15 osób. Łącznie w Polsce do tej pory potwierdzono zakażenia SARS-CoV-2 u 55 312 osób. Zmarło 1858, a wyzdrowiały 38 362 osoby. Obecnie w szpitala przebywa 2040 osób z zakażeniem COVID-19. Zajętych jest 78 respiratorów. Są to oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia.

źródło: bydgoszcz.wyborcza.pl

d41h1we
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41h1we
Więcej tematów