Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Co z ograniczeniami dla niezaszczepionych? Najnowsze przecieki z rządu

Rząd nie zamierza wprowadzać drakońskich ograniczeń dla osób, które nie zaszczepią się przeciw koronawirusowi - ustaliło RMF FM. Powodem ma być obawa przed społecznym buntem.

Share
Polacy są mocno podzieleni w sprawie ograniczeń dla niezaszczepionych (Rafał Guz)
Polacy są mocno podzieleni w sprawie ograniczeń dla niezaszczepionych (Rafał Guz)Źródło: PAP
dbzxy0i

Polska nie pójdzie więc drogą Francji czy Włoch. Nie będzie w Polsce kin, restauracji czy sklepów tylko dla zaszczepionych przeciw COVID-19.

Z ustaleń stacji wynika, że rząd Mateusza Morawieckiego chce zdecydować się na wariant, który obserwowaliśmy już wiosną - zaostrzone zostaną limity dla osób niezaszczepionych. Równocześnie żadne limity nie będą obejmować osób zaszczepionych.

Dla przykładu: na wesele, na mecz czy do restauracji wejdzie ograniczona limitem liczba niezaszczepionych plus dowolna liczba zaszczepionych. Podstawą weryfikacji będą certyfikaty szczepień.

Ostra krytyka reform Zbigniewa Ziobry. Poseł Solidarnej Polski odpowiada

"To pokazuje, że rząd nie przyjmuje argumentów ekspertów z Rady Medycznej przy premierze, którzy postulują twarde zakazy wstępu do niektórych miejsc dla niezaszczepionych" - podkreśla RMF FM.

dbzxy0i

W nieoficjalnych rozmowach współpracownicy premiera Mateusza Morawieckiego mają przyznawać, że obawiają się społecznego buntu.

Z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że Polacy są mocno podzieleni w sprawie ograniczeń dla niezaszczepionych.

Z zestawienia opublikowanego w niedzielę na stronach rządowych wynika, że w Polsce wykonano dotąd 33 770 147 szczepień przeciw Covid-19. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 16 986 230 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dbzxy0i

Podziel się opinią

Share
dbzxy0i
dbzxy0i
Więcej tematów