Trwa ładowanie...
d3hc684

Koronawirus w Polsce. Bezpłatne maski dla mieszkańców Puław

Urząd Miasta w Puławach zamierza kupić 40 tys. masek ochronnych niezbędnych do walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Mają być one bezpłatnie rozdane mieszkańcom tego miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Władze Puław chcą kupić 40 tys. masek i rozdać je bezpłatnie mieszkańcom
Koronawirus w Polsce. Władze Puław chcą kupić 40 tys. masek i rozdać je bezpłatnie mieszkańcom (WP.PL)
d3hc684

- Planujemy zamówić 40 000 maseczek, które otrzymają Państwo za darmo – zapowiedział mieszkańcom Puław prezydent tego miasta Paweł Maj na oficjalnej stronie urzędu miasta.

Samorząd Puław zgłosił zapotrzebowanie na maski w ramach akcji #maseczkidlapolski, koordynowaną przez stronę internetową o tej samej nazwie. Miasto czeka na odpowiedz w tej sprawie. Ponieważ jednak jest wiele miast, które zgłosiły zapotrzebowanie na te materiały ochronne niezbędne do walki z epidemią koronawisusa w Polsce, władze Puław rozważają zakup masek we własnym zakresie. Trwa poszukiwania dostawcy i najlepszego sposobu ich dystrybucji wśród mieszkańców Puław. Jednym z pomysłów jest dostarczanie masek ochronnych bezpośrednio do skrzynek pocztowych. Do każdej z nich trafiłoby tyle sztuk, ile osób w danym gospodarstwie domowym zostało zgłoszonych w tzw. deklaracji śmieciowej.

Samorząd Puław planuje zakup masek wielokrotnego użytku. Trzeba je zdezynfekować w wysokiej temperaturze przed pierwszym użyciem, a następnie każdorazowo ponowić tę operację przed skorzystaniem z ich ochrony.

d3hc684

- Mam tylko nadzieję i bardzo o to proszę, aby ich faktycznie używać. Pamiętajmy, jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie nasze i naszych bliskich - powiedział prezydent Puław Paweł Maj.

Do tej pory władze polskie, idąc za zalecaniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), nie zalecały noszenia masek przez zdrowe osoby. Pojawiły się ostatnio jednak zapowiedzi obowiązku ich noszenia w miejscach publicznych. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski uzasadniał to tym, że wiele osób może być zarażonych koronawirusem, ale przechodzić tę chorobę bezobjawowo. Maski miałyby chronić przed zakażeniem inne osoby na ulicach, w pracy czy sklepie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Konstytucjonalista o wyborach. Mówi o jedynym sposobie, by je przełożyć

d3hc684

Podziel się opinią

Share

d3hc684

d3hc684
Więcej tematów