Trwa ładowanie...
d209qan

Koronawirus w Polsce. Abp Gądecki: Zachęcam do korzystania z dyspensy

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki wystosował orędzie. Zachęcił wiernych, aby korzystali z dyspensy. I nie uczestniczyli we mszach w kościołach, ale przeżywali je za pośrednictwem mediów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący KEP zachęca, aby msze oglądać w mediach
Przewodniczący KEP zachęca, aby msze oglądać w mediach (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d209qan

- Do niedawna wydawało się nam, iż postęp techniczny, wiara w nieograniczoną ludzką wolność, w nieomylność demokracji zbuduje nowy raj na ziemi, w którym nie będzie ani chorób ani cierpienia. A oto z pokorą odkrywamy, że wystarczy jedna pandemia, by okazało się jak bezbronnym i przerażonym wobec niej staje się człowiek - mówi arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

- Duchem jestem blisko wszystkich, którzy przebywają na kwarantannie, którzy chorują, którzy boją się o swój los i los swoich bliskich, którzy niosą pomoc. Dziękuję tym, którzy - w różnych obszarach życia publicznego - prowadzą z oddaniem walkę o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, ryzykując niejednokrotnie własnym zdrowiem i życiem - mówi dalej w orędziu.

- Proszę jednocześnie o przyjęcie ze zrozumieniem ograniczenia liczby uczestników liturgii w kościele do pięćdziesięciu osób, które płynie z troski o zdrowie wszystkich. Gdy brakuje nam kryteriów uprawniających do uczestnictwa we Mszy św. w kościele, to najprostszym wydaje się wstęp dla zamawiającego intencję i dla jego rodziny - zanacza.

Czytaj też: Niedzielne msze święte w WP Pilocie i na stronie głównej WP.PL

- W związku ze wspomnianym ograniczeniem zachęcam wszystkich pozostałych wiernych do korzystania z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i przeżywania Jej za pośrednictwem środków społecznego przekazu - podsumowuje.

Czytaj też: Koronawirus w Polsce. Ostra reakcja biskupa gliwickiego. Msze bez wiernych

d209qan

Podziel się opinią

Share
d209qan
d209qan