Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. 100 tys. osób w Polsce w najbliższym czasie może zostać objętych kwarantanną

Koronawirus w Polsce. Patrole policji, które kontrolują kwarantannę mieszkańców naszego kraju, będą wzmacniane przez wojsko - poinformował rząd w niedzielę. Nawet 100 tys. osób może być objętych kwarantanną w najbliższych godzinach - wynika z najnowszych informacji

Koronawirus w Polsce. 100 tys. osób w Polsce w najbliższym czasie może zostać objętych kwarantannąŹródło: East News, fot: East News
d3arnku
d3arnku

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poinformował dziennikarzy o przebiegu procesu zamknięcia granic Polski w związku z epidemią koronawirusa.

- Dzisiaj w nocy zostały tymczasowo zamknięte granice Polski na wjazd dla cudzoziemców. Przywrócona została czasowo kontrola graniczna. Te wszystkie działania przebiegły bez większych problemów. Ruch na granicach jest zmniejszony. W tej chwili wjeżdżają tylko obywatele polscy - powiedział Michał Dworczyk.

Jak tłumaczył, "każdy, kto wjeżdża, jest poddawany 14-dniowej kwarantannie".

- Na kilku przejściach, na granicy z Niemcami, utworzyły się kolejki. One, jesteśmy przekonani, stopniowo będą rozładowywane, będą się zmniejszały. Namawiamy też do zapoznania się z informacją na stronach Straży Granicznej, na której właśnie jest informacja i będzie podawana informacja, na których przejściach ten ruch jest mniejszy, a na których większy. W ciągu nocy, od momentu uruchomienia tej możliwości, blisko 12 tys. osób zgłosiło się za pośrednictwem strony LOT swoją chęć powrotu do kraju. Pierwsze samoloty za ocean wylatują już dzisiaj. To głównie USA, ale nie tylko. Dziś też będą dwa pierwsze czartery zrealizowane z Londynu. Na bieżąco informacje proszę śledzić na stronie LOT-u - powiedział szef KPRM.

d3arnku

Jak dodał, patrole policji, które kontrolują kwarantannę, będą wzmacniane przez wojsko.

Szef KPRM poinformował, że nawet 100 tys. osób może być objętych kwarantanną w najbliższych godzinach. - Będziemy mieli bardzo znaczący wzrost osób, które są poddane kwarantannie. Wczoraj to było nieco ponad dwa tysiące, w tej chwili ta liczba szacujemy że dojdzie od kilkudziesięciu, a może nawet stu tysięcy. W związku z tym patrole policji będą też wzmocnione przez wojsko. Mówię zarówno o WOT, jak i wojskach operacyjnych. Przyjęte niedawno przepisy umożliwiają wykorzystanie wojska w tym celu. Wojsko też będzie do dyspozycji tych samorządów, które będą potrzebowały pomocy w opiece nad osobami objętymi kwarantanną, bo kontrola nad tymi osobami to jedna rzecz, ale drugą rzeczą jest kwestia pomocy tym osobom - zapewnił minister Dworczyk.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach zakażenia

7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdził resort zdrowia 15 marca. Przypadki dotyczą Leżajska, Warszawy, Kielc, Ostródy, Wrocławia oraz osoby z woj. lubuskiego. Łącznie zakażonych zostało 111 osób, w tym 3 zmarły. Wyleczono 13 pacjentów.

d3arnku

Koronawirus w Polsce. Wrasta liczba zakażonych

Łącznie zakażonych koronawirusem w Polsce zostało 111 osób, w tym 3 zmarły. O ostatniej ofierze resort zdrowia poinformował w sobotę. To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie i miał choroby towarzyszące. Pierwsza osoba zarażona koronawirusem zmarła w czwartek w Poznaniu, a druga w piątek we Wrocławiu.

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas podał z kolei, że 13 Polaków już wyzdrowiało. Ogromna liczba pacjentów jest poddana nadzorowi epidemiologicznemu, a 4400 osób jest w kwarantannie. W sobotę w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, które zakłada leczenie koronawirusa w domu, o ile zostanie zapewniona właściwa izolacja chorego. O tym będzie jednak decydował lekarz.

Koronawirus w Polsce. Zostań w domu

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce rośnie W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 35 nowych przypadkach zakażeń, w piątek o 17, a w czwartek o 20. Aby walczyć z rozprzestrzeniającym się wirusem rząd wprowadził stan zagrożenia epidemicznego. Tymczasowo wróciły kontrole graniczne, zawieszone zostały m.in. połączenia lotnicze i pasażerskie. Lekarze i władze apelują, aby zostać w domu i nie narażać się na ryzyko zachorowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3arnku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3arnku
Więcej tematów