Trwa ładowanie...
d3l117x

Koronawirus w Niemczech. Byli w kościele. Teraz 350 osób jest na kwarantannie

Po nabożeństwach w powiecie Pomorze Przednie-Rugia już 350 osób zostało skierowanych na obowiązkową kwarantannę. W Zielone Świątki uczestniczyli oni w czterech mszach w Stralsundzie i Grimmen.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Niemczech. Byli w kościele. Teraz 350 osób jest na kwarantannie
Koronawirus w Niemczech. Byli w kościele. Teraz 350 osób jest na kwarantannie (picture-alliance, dpa, F. Gambarini)
d3l117x

Po niedzielnych i poniedziałkowych nabożeństwach obecność koronawirusa stwierdzono u jednego z katolickich księży. Na razie, do soboty 6 czerwca, infekcje wykazano u ośmiu osób. Żadna z nich nie przebywa w szpitalu.

Jak informują władze powiatu, wśród zarażonych osób są też takie, które nie miały bezpośredniego kontaktu z zainfekowanym księdzem.

Obowiązkowa kwarantanna

d3l117x

Lokalne urzędy zdrowia wzięły pod lupę także inne uroczyste nabożeństwo w Stralsundzie, podczas którego pożegnano jednego z księży. Uczestniczyło w nim ok. 250 osób.

Setki osób, które trafiły na kwarantannę, przez dwa tygodnie nie mogą opuszczać mieszkania ani przyjmować gości. Do ich codziennych czynności należy teraz mierzenie temperatury. Jeśli pojawią się u nich objawy COVID-19, muszą powiadomić personel medyczny.

Koronawirus w Niemczech

W ciągu ubiegłej doby w Niemczech liczba zakażeń SARS-CoV-2 zwiększyła się o 407 przypadków do 183 678 - poinformował w sobotę rano Instytut Roberta Kocha (RKI). Liczba zgonów z powodu Covid-19 utrzymuje się na podobnym poziomie: w sobotę zmarły 33 osoby.

d3l117x

Od początku epidemii w Niemczech zmarło łącznie 8646 osób.

Wśród niemieckich krajów związkowych najwięcej zakażeń wykryto dotychczas w Bawarii, Nadrenii Północnej-Westfalii i Badenii-Wirtembergii a najmniej w sąsiadującej z Polską Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

Przeczytaj także:
Koronawirus w restauracji. 50 osób w kwarantannie
Niemcy z ulgą wychodzą z domów. Nie wszyscy przestrzegają ograniczeń

d3l117x

Podziel się opinią

Share

d3l117x

d3l117x
Więcej tematów