Trwa ładowanie...
d4fsnhw

Koronawirus w Łodzi. Zakażenie w liceum. Wprowadzono nauczanie zdalne

Koronawirus nie daje za wygraną. W XIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Eliasza Chaima Majzela w Łodzi potwierdzono zakażenie wśród uczniów. Placówka przeszła na nauczanie zdalne.
Share
Koronawirus w Łodzi. Zakażenie w liceum (zdjęcie ilustracyjne)/Google Street View
Koronawirus w Łodzi. Zakażenie w liceum (zdjęcie ilustracyjne)/Google Street View
d4fsnhw

Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa zdiagnozowano u jednej z uczennic XIII LO w Łodzi. Kwarantanną objęto 30 osób.

"U uczennicy klasy III potwierdzono zakażenie COVID-19. Decyzją Sanepidu 25 uczniów oraz 5 nauczycieli i zostało skierowanych na kwarantannę od dziś do 2 października" - przekazała Monika Pawlak z Urzędu Miasta Łodzi, cytowana przez Radio Zet.

Koronawirus w Łodzi. Liceum zamknięte

Poinformowano, że z powodu braków kadrowych i niemożliwości zorganizowania zastępstw za nieobecnych nauczycieli, szkoła przeszła na zdalny tryb nauczania. Placówka będzie zamknięta do 2 października. W liceum uczy się łącznie 463 uczniów.

d4fsnhw

Zobacz też: Aleksander Kwaśniewski o Jarosławie Kaczyńskim: nie zapomina i nie wybacza

To kolejne potwierdzone zakażenie w łódzkiej szkole. Wcześniej koronawirusa zdiagnozowano też w XXXIII LO przy ul. Kusocińskiego oraz XX LO przy ul. Bohdanowicza.

W obu placówkach wprowadzono nauczanie zdalne.

d4fsnhw

Koronawirus w Polsce. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia

W poniedziałek resort zdrowia poinformował, że odnotowano 1306 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 15 osób. Najmłodsza ofiara miała 33 lata.

Nowe przypadki zakażenia potwierdzono w województwach: wielkopolskim (200), mazowieckim (152), kujawsko-pomorskim (152), pomorskim (150), małopolskim (134), lubelskim (87), śląskim (83), podkarpackim (73), podlaskim (59), łódzkim (57), lubuskim (39), opolskim (35), dolnośląskim (28), zachodniopomorskim (25), świętokrzyskim (18), warmińsko-mazurskim (14).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fsnhw

Podziel się opinią

Share
d4fsnhw
d4fsnhw
Więcej tematów