Trwa ładowanie...

Koronawirus w Hiszpanii. W czwartek prawie 600 nowych przypadków zakażenia

W czwartek hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 580 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To o prawie 200 więcej przypadków niż dzień wcześniej, kiedy wykryto 390 zakażeń COVID-19.

Koronawirus w Hiszpanii. W czwartek prawie 600 nowych przypadków zakażeniaŹródło: PAP, EPA
dduz8w4
dduz8w4

Koronawirus w Hiszpanii. Ponad połowa zakażeń w dwóch regionach

Obecnie największe ogniska koronawirusa w Hiszpanii są w dwóch regionach: Aragonii i Katalonii. Tylko w czwartek potwierdzono w tych regionach 408 przypadków zakażenia COVID-19. Sytuacja jest trudna. Władze jej nie lekceważą, ale zwracają uwagę, że u ponad 70 procent osób z nowymi zakażeniami, choroba przebiega bezobjawowo.

"Są to przypadki u osób młodszych, które nie obciążą służby zdrowia" - zwrócił uwagę Fernando Simón, dyrektor Ośrodka Koordynacji Zdrowia, cytowany przez hiszpańskie "El Mundo".

"Wykrywamy praktycznie wszystkie przypadki w tych regionach. Robimy bardzo duże testów i stąd też zwiększona liczba przypadków" - dodał.

Zobacz też: Ks. Isakowicz nie zajmie się sprawą pedofilii. "Nie wykluczam, że głosowałbym inaczej"

Koronawirus w Hiszpanii. Średnia wieku spada

W Hiszpanii, wśród nowych przypadków koronawirusa, zauważalny jest spadek średniej wieku. W szczycie pandemii średnia wieku u osób, które zachorowały na COVID-19, wynosiła 62 lata. Teraz spadła do 46 lat u mężczyzn i 50 lat u kobiet.

dduz8w4

Koronawirus w Hiszpanii. Liczba ofiar stabilna

Na niskim poziomie pozostaje liczba zgonów w Hiszpanii z powodu powikłań po koronawirusie. W środę i czwartek zmarło łącznie sześć osób. Wzrosła natomiast liczba hospitalizacji. W ciągu ostatnich siedmiu dni do szpitali w Hiszpanii przyjęto 196 osób z objawami świadczącymi o zakażeniu koronawirusem.

Łącznie w Hiszpanii potwierdzono 259 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem. W Europie więcej przypadków wykryto tylko w Rosji i Wielkiej Brytanii. Z powodu powikłań po COVID-19, w Hiszpanii zmarło dotychczas 28 416 osób.

źródło: elmundo.es

dduz8w4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dduz8w4
Więcej tematów