Trwa ładowanie...
d1ypwe3

Koronawirus w Europie. Prawie 9 tysięcy zakażeń we Francji i wzrost zgonów w Hiszpanii

Już 26,68 mln ludzi na całym świecie zostało zakażonych koronawirusem. Do tej pory na świecie na COVID-19 zmarło 874 218 osób - informuje WHO. We Francji odnotowano prawie 9 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem, w Niemczech wzrost infekcji, a w Czechach jest obecnie najwyższy wskaźnik zakażeń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Europie.
Koronawirus w Europie.
d1ypwe3

Już 26,68 mln ludzi na całym świecie zostało zakażonych koronawirusem. Do tej pory na świecie na COVID-19 zmarło 874 218 osób. Francuski gigant farmaceutyczny Sanofi przewiduje, że szczepionka będzie kosztować około 10 euro.

Francuskie ministerstwo zdrowia poinformowało w piątek o 8975 zakażeniach koronawirusem wykrytych w ciągu ostatniej doby. Jest to najwyższy dobowy przyrost od początku pandemii w tym kraju. Rekordowym dniem do tej pory był 31 marca, gdy stwierdzono aż 7578 nowych przypadków. Do tej pory we Francji odnotowano 309 156 zakażeń koronawirusem.

Skorygowana w dół o 20 została też całkowita liczba ofiar śmiertelnych ze względu na korektę danych z placówek socjalnych i medyczno-socjalnych. Według najnowszego raportu we Francji na COVID-19 zmarło już 30 686 osób.

d1ypwe3

Od sześciu dni rośnie też liczba osób leczonych na oddziałach intensywnej terapii, w czwartek przybyło dziewięciu chorych. Ogólnie na OIOM-ach przebywa łącznie 473 pacjentów chorych na koronawirusa, a w sumie w szpitalach leczonych jest 4671 osób.

Koronawirus w Boliwii. Brakuje miejsc na cmentarzach, rodziny grzebią zmarłych nielegalnie

Koronawirus w Europie. Znaczny wzrost zakażeń w Niemczech

Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha (RKI) poinformował w sobotę o nowych przypadkach zachorowań na koronawirusa. W ciągu ostatniej doby zostało potwierdzonych kolejnych 1378 przypadków, co zwiększyło ich łączną liczbę do 248 997. W tym czasie zmarły dwie osoby i łączna liczba ofiar śmiertelnych na koronawirusa w Niemczech wynosi obecnie 9 324.

d1ypwe3

Berliński Instytut poinformował także, że już "około 1400 zakażonych na koronawirusa wyzdrowiało i obecnie liczba osób, które wyszły z infekcji, wynosi ok. 221,9 tys".

Koronawirus w Europie. Wzrost zgonów w Portugalii

W Portugalii ostatnia doba nie przyniosła większych zmian, gdzie pomiędzy czwartkiem a piątkiem liczba zmarłych na koronawirusa wzrosła o cztery do 1833. W piatek ministerstwo zdrowia podało do wiadomości, że w ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano 406 nowych pacjentów z potwierdzonym COVID-19.

Przypomniano również, że dobę wcześniej potwierdzono 418 zakażeń koronawirusem. Łączna liczba przypadków infekcji w tym kraju wynosi już 59 457. Regionami przeważającymi pod względem liczby nowych zakażeń w Portugalii jest aglomeracja stolicy oraz północne regiony kraju, jak informuje PAP w specjalnym serwisie poświęconym koronawirusowi.

d1ypwe3

Koronawirus w Europie. W Hiszpanii najwyższa dobowa liczba zakażeń

Hiszpański resort zdrowia poinformował, że pomiędzy czwartkiem a piątkiem liczba zakażeń na koronawirusa zwiększyła się o 10 476 przypadków, a łączna liczba wynosi już 498 989. Jest to najwyższy jak dotąd stwierdzony przyrost liczby zachorowań na koronawirusa w tym kraju.

Ministerstwo zdrowia sprecyzowało, że najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem występuje obecnie na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu. W piątek po południu władze medyczne wspólnoty Madrytu poinformowały, że w ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano 2254 przypadki infekcji oraz 20 zgonów.

Ministerstwo zdrowia w Hiszpanii wskazało na drastyczny wzrost zgonów w ciągu ostatniej doby. Odnotowano, że o ile pomiędzy środą a czwartkiem było ich 40, to już podczas kolejnej doby było ich ponad 4 razy więcej. Szacuje się, że do piątkowego wieczora w Hiszpanii z powodu COVID-19 zmarło już 29 418 osób.

d1ypwe3

Koronawirus w Europie. W Czechach najwyższy wskaźnik zakażeń

W ciągu minionej doby w Czechach potwierdzono 798 nowych przypadków zachorowań na COVID-19. U większości zakażonych choroba ma jednak łagodny przebieg i hospitalizowanych jest tylko 190 chorych - to mniej niż 3 proc. osób zainfekowanych - poinformowało w sobotę ministerstwo zdrowia w Pradze.

W Czechach liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 27 250, zmarło 429 chorych. Na oddziałach intensywnej terapii leczonych jest 44 pacjentów, a aż 19 429 osób wyzdrowiało.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ypwe3

Podziel się opinią

Share
d1ypwe3
d1ypwe3
Więcej tematów