Trwa ładowanie...
d1huero

Papież Franciszek wciąż w "lekkiej niedyspozycji". Odwołał oficjalne audiencje

Papież Franciszek nie udzieli w piątek żadnych oficjalnych audiencji. W czwartek nie uczestniczył w liturgii w Bazylice Laterańskiej, o czym poinformował Watykan. Powodem miała być "lekka niedyspozycja" ojca świętego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Watykan. Papież Franciszek odwołał oficjalne audiencje.
Watykan. Papież Franciszek odwołał oficjalne audiencje. (ONS.pl, Fot: Photoshot)
d1huero

Papież Franciszek nie spotka się dziś z żadnym z zapowiedzianych gości. Powodem ma być gorsze samopoczucie ojca świętego.

Papież Franciszek. Odwołane audiencje

Informację włoskim mediom przekazał w piątek Mateo Bruni, rzecznik stolicy apostolskiej. Jak podał portal Ansa.it, Franciszek odprawił rano mszę, jednak zdecydował się odwołać oficjalne audiencje. Bruni dodał, że: "spotkania zaplanowane w Domu świętej Marty odbywają się normalnie".

d1huero

Przypomnijmy, że już wczoraj Watykan informował o "lekkiej niedyspozycji" papieża Franciszka. Miał on w czwartek przewodniczyć we mszy świętej w bazylice św. Jana na Wzgórzu Laterańskim.

Czytaj też: Koronawirus w Europie. Polak w grupie naukowców, którzy odizolowali włoski szczep wirusa

Zobacz też: Najnowszy sondaż. Triumf Andrzeja Dudy

Papież Franciszek. "Lekka niedyspozycja"

Decyzja zapadała po tym, jak w środę ojciec święty udzielił publicznej audiencji na Placu Świętego Piotra. Ze względu na warunki pogodowe o tej porze roku odbywa się to zazwyczaj w Auli Pawła VI, jednak Watykan zmienił miejsce w związku z szerzącym się na północy Włoch koronawirusem.

d1huero

Papież Franciszek nie chce izolować się od wiernych, jednak kuria watykańska pozostawiła go bez żadnych środków zapobiegających zarażeniu. Ojciec święty witał się z tłumem, podawał ręce i przytulał się do osób znajdujących się na placu.

Włoskie media informowały, że już w trakcie audiencji papież był lekko podziębiony.

Koronawirus. Śmiertelne żniwo

We Włoszech z powodu zarażenia koronawirusem zmarło już 12 osób. Zarażonych jest już ponad 450. Najgorzej jest na północy kraju w regionie Lombardii. Przypadki koronawirusa stwierdzono też w Lacjum oraz na Sycylii.

d1huero

W wyniku zarażenia koronawirusem na świecie zmarło już 2858 osób. Obecność wirusa w organizmie stwierdzono u ponad 83 tysięcy pacjentów. Sytuację na bieżąco można śledzić na specjalnie stworzonej mapie, którą znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Ansa.it

Czytaj także: Koronawirus zaatakował kobietę drugi raz. Pierwszy taki przypadek

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1huero

Podziel się opinią

Share

d1huero

d1huero
Więcej tematów