Trwa ładowanie...
dqkynr8

Koronawirus w Australii. Dramatyczny wzrost zakażeń. Godzina policyjna i zakaz wesel

W australijskim stanie Wiktoria władze ogłosiły stan klęski żywiołowej. Tylko w ciągu jednej dobry przybyło tam 671 nowych zakażeń koronawirusem. Z tego powodu wprowadzono godzinę policyjną i liczne obostrzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Australijczycy walczą z nagłym wzrostem zakażeń koronawirusem
Australijczycy walczą z nagłym wzrostem zakażeń koronawirusem (PAP)
dqkynr8

W niedzielę odnotowano tam 671 nowych zakażeń koronawirusem, w sobotę było ich 397. Z powodu drastycznego wzrostu władze stanu Wiktoria wprowadzają nowe restrykcje. W całym stanie obowiązuje lockdown.

Jak informuje serwis SBS News, Mieszkańcy nie mogą się odwiedzać i przyjmować gości. Jest zakaz opuszczania domu bez wyraźnego powodu. Godzina policyjna obowiązuje od 20:00 do 5:00 rano. Za jej złamanie grozi grzywna.

Koronawirus. Nowe restrykcje

Zgodnie z nowymi wytycznymi, zakupy będzie mogła robić tylko jedna osoba z gospodarstwa domowego tylko raz dziennie. Nie można się oddalić od domu na więcej niż pięć kilometrów. Obowiązkowe jest noszenie maseczek ochronnych w miejscach publicznych.

dqkynr8

Od środy restauracje będą mogły realizować wyłącznie zamówienia na wynos lub z dostawa pod wskazany adres. Uczniowie będą się uczyć zdalnie. Od czwartku w tej części Australii zakazane będą śluby, a spotkania religijne zostaną ograniczone do pięciu osób.

- Możemy pokonać koronawirusa, jeśli tylko będziemy przestrzegać reguł i robić to, co do nas należy - mówił premier rządu stanu WiktoriaDaniel Andrews.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Paweł Rabiej o rozmowie z lekarzami. "To paskudna śmierć, jakbyśmy się topili"

dqkynr8

Podziel się opinią

Share

dqkynr8

dqkynr8
Więcej tematów