Trwa ładowanie...
d34gxku
koronawirus
+1

Koronawirus USA. Już ponad 150 tysięcy ofiar COVID-19

Koronawirus USA. W Stanach Zjednoczonych jest już ponad 150 tysięcy przypadków śmiertelnych pandemii koronawirusa. W żadnym innym kraju na świecie nie zmarło tylu chorych na COVID-19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus USA. Ponad 150 tys. zgonów
Koronawirus USA. Ponad 150 tys. zgonów (Flickr)
d34gxku

Koronawirus USA. Ponad 150 tysięcy przypadków śmiertelnych

Sześć miesięcy po pojawieniu się pierwszych przypadków zakażenia koronawirusem w Stanach Zjednoczonych jest trudna sytuacja. Dzienny przyrost nowych przypadków zakażenia wynosi 60-70 tysięcy. W żadnych z innych krajów na świecie nie ma tak dużych wzrostów, jak w Stanach Zjednoczonych. Łącznie zakażonych zostało już ponad 4,5 miliona osób.

Tragiczna jest statystyka przypadków śmiertelnych. W Stanach Zjednoczonych zmarło już ponad 153 tysiące osób, które chorowały na COVID-19. Amerykańskie media zauważają, że w wielu stanach USA szpitale znajdują się pod dużą presją. Brakuje w nich miejsc na oddziałach zakaźnych.

d34gxku

Koronawirus. Trudna sytuacja w USA

Pandemia zmieniła prawie każdy aspekt życia codziennego w Stanach Zjednoczonych. Działalność gospodarcza została ograniczona przez decyzje rządzących. W dodatku w czerwcu stopa bezrobocia przekroczyła 11 proc. Zamknięte zostały restauracje, muzea i kina. Stany Zjednoczone wracają do części obostrzeń, które nałożono w początkowej fazie epidemii koronawirusa.

Sytuacja w Stanach Zjednoczonych jest na tyle trudna, że zagrożone jest otwarcie szkół na jesień. Służby zmagają się z tym, jak zapewnić nauczycielom i uczniom bezpieczeństwo w budynkach. Amerykanie mają za złe Donaldowi Trumpowi, że on i jego administracja nie potrafi sobie poradzić z lawinowo rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Prezydent początkowo bagatelizował koronawirusa i twierdził, że problem sam zniknie. A to właśnie w USA jest najwięcej przypadków zakażenia.

Zobacz też: Rekonstrukcja rządu. Radosław Fogiel: "Polska resortowa" to problem, który istnieje od zawsze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34gxku

Podziel się opinią

Share

d34gxku

d34gxku
Więcej tematów