Trwa ładowanie...
d1wb1nu
koronawirus
+1

Koronawirus USA. Blisko 150 tys. ofiar COVID-19 w Stanach Zjednoczonych

Koronawirus USA. W Stanach Zjednoczonych wciąż lawinowo rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Zmarło już blisko 150 tysięcy osób chorych na COVID-19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus USA. 150 tysięcy ofiar koronawirusa w Stanach Zjednoczonych
Koronawirus USA. 150 tysięcy ofiar koronawirusa w Stanach Zjednoczonych (YouTube.com)
d1wb1nu

Koronawirus USA. Blisko 150 tysięcy ofiar COVID-19

Stany Zjednoczone to najbardziej dotknięty pandemią koronawirusa kraj na świecie. W żadnym innym kraju nie ma tak dużych dziennych wzrostów liczby zakażonych jak w Stanach Zjednoczonych. Łącznie zdiagnozowano już blisko 4,4 mln przypadków zakażenia koronawirusem. Dzienne przyrosty wahają się od 50 do 80 tysięcy nowych przypadków.

Jak informuje Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), w Stanach Zjednoczonych jest już blisko 150 tysięcy ofiar COVID-19. Dodajmy, że na całym świecie zmarło ponad 653 tysiące osób zakażonych koronawirusem.

d1wb1nu

Koronawirus USA. Kalifornia z największą liczbą chorych

Jeszcze do niedawna największą liczbę zdiagnozowanych przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzano w stanie Nowy Jork. Jednak obecnie na pierwszym miejscu jest Kalifornia. To tam jest najgorsza sytuacja. Dotychczas zachorowało prawie 460 tys. osób z tego stanu.

Czołowy ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych w Stanach Zjednoczonych - dr Anthony Fauci - wezwał gubernatorów stanów i burmistrzów miast, aby "byli tak silni, jak to tylko możliwe" w celu nakłonienia ludzi do noszenia maseczek zakrywających usta i nos. Zdaniem eksperta, zachowanie dystansu społecznego to ważny czynnik ograniczający rozprzestrzenianie się wirusa.

Może to być jednak trudne do zrealizowania przy większej liczbie osób. - Kiedy próbujemy otworzyć kraj, wiadomo, że będziemy mieli kontakt z innymi ludźmi. Z tego powodu wiemy, że maseczki są naprawdę ważne i powinniśmy ich używać wszędzie - powiedział podczas wirtualnego spotkania Amerykańskiej Izby Handlowej.

d1wb1nu

Zobacz też: Będzie nowa odsłona programu Mieszkanie+. Jarosław Gowin przybliżył datę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wb1nu

Podziel się opinią

Share
d1wb1nu
d1wb1nu
Więcej tematów