Trwa ładowanie...

Koronawirus uderzył w myśliwych. Nieoczekiwane widmo bankructwa

Koronawirus i obostrzenia związane z pandemią mogą doprowadzić do bankructwa koła łowieckie - alarmują w liście do premiera Mateusza Morawieckiego myśliwi z Pomorza Zachodniego. W internecie proszą z kolei o wpłaty na konto.

Share
Koronawirus uderzył w myśliwych. Nieoczekiwane widmo bankructwa (zdj. ilustracyjne)
Koronawirus uderzył w myśliwych. Nieoczekiwane widmo bankructwa (zdj. ilustracyjne)Źródło: East News
djohf44

Myśliwi z Koła Łowieckiego "Knieja" z Witnicy są tak zdesperowani, że zamieścili w sieci apel o pomoc i proszą, aby wpłacać darowizny na ich konto.

- Na ten moment nikt nie wpłacił ani złotówki. Nasza sytuacja jest dramatyczna - mówi reporterom Radia Szczecin prezes koła Paweł Bielawski. Dodaje, że prośba o datki to "krzyk rozpaczy", bo kołom łowieckim w całej Polsce grozi bankructwo.

Skąd to zagrożenie? Zgodnie z przepisami koła łowieckie są odpowiedzialne za wypłatę odszkodowań rolnikom - wyjaśnia szczecińska rozgłośnia. W czasie pandemii nie jest jednak łatwo o dochody.

djohf44

Zobacz też: Lubelskie. Rolnik goni traktor

W tym sezonie koło łowieckie z Witnicy musi zapłacić rolnikom około miliona złotych odszkodowań, ale w kasie brakuje jednej trzeciej kwoty. Przed pandemią koronawirusa dochody zapewniała organizacja zbiorowych polowań dewizowych.

Na trzy dni do Polski na polowanie przyjeżdżali Francuzi czy Duńczycy, których w tym roku powstrzymała pandemia SARS-CoV-2.

djohf44

Myśliwi apelują do premiera. Nieoczekiwane widmo bankructwa

- Nie wiemy, w jakiś sposób spłacić zobowiązania wobec rolników. To się zaczyna robić problem ogólnopolski - zaznacza w rozmowie z Radiem Szczecin zachodniopomorski myśliwy.

Z prośbą o pomoc do premiera Mateusza Morawieckiego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju apel napisali myśliwi ze Szczecina, Witnicy, Chojny i Mieszkowic.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djohf44

Podziel się opinią

Share
djohf44
djohf44
Więcej tematów