Trwa ładowanie...

Koronawirus u biskupa archidiecezji katowickiej. Abp Wiktor Skworc na kwarantannie

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Grzegorz Olszowski jest zakażony koronawirusem. Kuria metropolitalna została zamknięta. Na kwarantannie jest m.in. abp Wiktor Skworc, pozostali biskupi pomocniczy oraz biskup senior.
Share
Koronawirus w Polsce. Zakażenie wykryto u biskupa Grzegorza Olszowskiego
Koronawirus w Polsce. Zakażenie wykryto u biskupa Grzegorza OlszowskiegoŹródło: PAP
d3a9n6p

"Zaistniałą sytuację i jej rozwój nadzoruje i monitoruje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach. Jej decyzją kwarantanną zostali objęci metropolita katowicki, biskupi pomocniczy, arcybiskup senior i inni” – poinformował portal infokatowice.pl rzecznik metropolity katowickiego ks. dr Tomasz Wojtal.

U biskupa pomocniczego archidiecezji Grzegorza Olszowskiego wykryto COVID-19. Duchowny przechodzi chorobę bezobjawowo.

Kuria metropolitalna została zamknięta 15 czerwca. Tego dnia ustalono, że jeden z jej pracowników ma koronawirusa. "Kuria Metropolitalna podjęła natychmiastowe działania przewidziane zarządzeniami służb sanitarnych; jest z nimi w kontakcie i realizuje wszystkie ich zalecenia, w tym dotyczące kwarantanny i dozoru sanitarnego" - informował wtedy bp Olszowski.

d3a9n6p

"W najnowszym dokumencie z dnia 18 czerwca br., który został przesłany do parafii archidiecezji katowickiej, abp Skworc zachęcił do modlitwy w intencji wszystkich chorych i zmagających się ze skutkami pandemii COVID-19. Ponadto po raz kolejny zwrócił się z apelem 'o konsekwentne i wytrwałe stosowanie się do zaleceń sanitarnych'" - czytamy w przesłanym KAI w piątek komunikacie ks. dr. Wojtala.

Zobacz także: "Karta rodziny" Andrzeja Dudy. Grzegorz Schetyna: Kartę Rodziny podpisał ponad 6 lat temu Bronisław Komorowski

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3a9n6p

Podziel się opinią

Share
d3a9n6p
d3a9n6p
Więcej tematów