Trwa ładowanie...

Koronawirus. Testy na granicy z Polską. Niemcy deklarują

Od poniedziałku szybkie testy na przejściach granicznych w Meklemburgii-Pomorzu Przednim mają być bezpłatne, poinformował rząd w Schwerinie. Domagali się tego mieszkający w strefie przygranicznej Polacy.
Share
Koronawirus. Niemcy zapłacą za testy na granicy
Koronawirus. Niemcy zapłacą za testy na granicyŹródło: East News
d2hhvw2

Rząd federalny w Berlinie przejmie koszty szybkich testów na obecność koronawirusa na granicy polsko-niemieckiej. – Nawet dla osób, które nie mieszkają w Niemczech lub nie posiadają obywatelstwa niemieckiego, szybkie testy na granicy polsko-niemieckiej będą bezpłatne. Centra szybkich testów są o tym informowane i od poniedziałku będą się do tego stosować – powiedział w czwartek sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Meklemburgii-Pomorza Przedniego Stefan Rudolph.

Mieszkający w regionie Polacy domagali się całkowitego zniesienia opłat. Nie jest jasne, czy koszty zostaną przejęte także w przypadku osób przekraczających granicę w Brandenburgii i Saksonii.

Od momentu zaliczenia Polski do grupy "regionów wysokiego ryzyka" każdy, kto wjeżdża do Niemiec musi przedłożyć negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany w ciągu 48 godzin przed wjazdem.

d2hhvw2

Punkty szybkich testów w Meklemburgii-Pomorzu Przednim znajdują się na przejściach granicznych Linken-Lubieszyn oraz Ahlbeck-Świnoujście na wyspie Uznam. Od ich otwarcia dwa tygodnie temu osoby dojeżdżające do pracy musiały płacić 10 euro za test, a wszyscy pozostali 20 euro.

(DPA,gsz)

Wielkanoc 2021. Oto, co rekomenduje minister zdrowia Adam Niedzielski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hhvw2

Podziel się opinią

Share
d2hhvw2
d2hhvw2
Więcej tematów