Trwa ładowanie...

Koronawirus. Strach w Europie. Pilne spotkania rządu i Rady Europejskiej

Koronawirus. Mutacja wirusa SASRS-CoV-2 z Wielkiej Brytanii budzi strach w Europie. W poniedziałek odbędzie się pilne spotkanie Rządowego Zespołu Kryzysowego. Naprędce zwołane zostało także spotkanie Rady Europejskiej.
Share
Koronawirus. Strach w Europie. Pilne spotkania rządu i Rady Europejskiej
Koronawirus. Strach w Europie. Pilne spotkania rządu i Rady EuropejskiejŹródło: PAP/EPA, Fot: PAP/EPA/MARKO DJOKOVIC, MARKO DJOKOVIC
d3oxpey

Koronawirus ciągle zaskakuje. W Wielkiej Brytanii wykryto mutację wirusa SARS-CoV-2. Nowy koronawirus może roznosić się dużo szybciej, co budzi poważne obawy wśród rządów państw Europy.

Koronawirus. Loty do UK zagrożone? Mueller: będzie zebranie

Loty do Wielkiej Brytanii anulowały już m.in. Belgia oraz Holandia. Podobne działania zapowiadają Włosi oraz Niemcy. Wszyscy obawiają się kolejnej mutacji koronawirusa.

d3oxpey

A co z Polską? O działania naszego rządu w niedzielę pytany był Piotr Mueller, rzecznik rządu. - W tej chwili zbieramy informacje i analizujemy informacje medyczne z Wielkiej Brytanii oraz jest wymiana informacji między krajami członkowskimi UE. Jutro na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego będzie omawiana ta kwestia - poinformował w rozmowie z PAP.

Nowe obostrzenia. Złośliwy wpis Donalda Tuska. Cezary Tomczyk komentuje

Koronawirus. Mutacja budzi obawy. Pilne spotkanie Rady Europejskiej

Mueller był pytany także o zakaz lotów z Polski do Wielkiej Brytanii. - W tej chwili nie wykluczamy żadnego wariantu łącznie z tym, że możliwe jest ograniczenie lotów z Wielkiej Brytanii - podkreślił rzecznik rządu.

d3oxpey

O tym, że sprawa jest poważna, świadczy też nagła decyzja prezydencji niemieckiej, która wezwała przedstawicieli państw członkowskich na pilne spotkanie ws. nowej mutacji koronawirusa. Odbędzie się ono o godzinie 11 w poniedziałek 21 grudnia.

"Niemiecka prezydencja zaprosiła państwa członkowskie UE na pilne spotkanie ws. kryzysu w poniedziałek o godzinie 11. W harmonogramie: koordynacja odpowiedzi państw UE na odkrycie nowej mutacji koronawirusa w Wielkiej Brytanii" - napisał na Twitterze Sebastian Fischer, rzecznik COREPER II.

Koronawirus. Wielka Brytania. Padł rekord zakażeń

Mutacja koronawirusa została wykryta w połowie grudnia. O jej stwierdzeniu poinformował 14 grudnia minister zdrowia Wielkiej Brytanii - Matt Hancock.

d3oxpey

Z informacji polityka wynika, że do tej pory Wielka Brytania odnotowała około 6 tys. zakażeń mutacją koronawirusa. Ta, zdaniem ekspertów, ma roznosić się szybciej, niż szczep, który towarzyszy nam od listopada 2019 roku.

Taką teorię potwierdziłyby dane z niedzieli 20 grudnia. Właśnie tego dnia w Wielkiej Brytanii padł rekord dobowej liczby zakażeń koronawirusem. Potwierdzono ponad 35 tys. zakażeń, o czym informowaliśmy szerzej na łamach Wirtualnej Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3oxpey

Podziel się opinią

Share
d3oxpey
d3oxpey
Więcej tematów