Trwa ładowanie...
d4aw79l

Koronawirus - Słowacja. Rząd wysyła wojsko do walki z epidemią

Od 1 października na Słowacji obowiązuje stan wyjątkowy. Niestety, nie zmniejszyło to liczby nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Premier Słowacji zdecydował się wysłać do walki z epidemią wojsko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus - Słowacja.  Rząd wysyła armię do walki z koronawirusem
Koronawirus - Słowacja. Rząd wysyła armię do walki z koronawirusem (PAP, Fot: Vaclav Pancer)
d4aw79l

Na Słowacji padł kolejny rekord. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 1184 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Według oficjalnych danych w ciągu ostatnich 7 dni podwoiła się liczba wszystkich zakażonych od początku epidemii.

W czerwonej strefie znalazły się 62 słowackie powiaty (o 21 więcej niż w ubiegłym tygodniu), w pomarańczowej jest 11 powiatów. W zielonej strefie, czyli takiej - gdzie teoretycznie przebieg epidemii jest pod kontrolą - jest zaledwie 6 powiatów.

W szpitalach jest obecnie 370 pacjentów, z których 16 jest na oddziałach intensywnej terapii; 26 korzysta z respiratorów.

d4aw79l

Słowacka służba zdrowia jest na granicy swoich możliwości - ocenił słowacki rząd i zdecydował się skierować do pomocy w walce z epidemią 1500 żołnierzy.

Duża część z nich trafi na sąsiadującą z naszym krajem Orawę - do najbardziej zagrożonego regionu.

Jak informują słowackie media, to właśnie na Orawie odnotowuje się najwięcej nowych przypadków zakażenia. Ten region słynie także z najmniejszej dyscypliny mieszkańców - nie noszą maseczek, nie przestrzegają zakazu zgromadzeń. Mieszkańcy Orawy mają także omijać zakazy organizowania uroczystości rodzinnych - przenoszą imprezy do sąsiedniej Polski.

Źródło: pravda.sk, aktuality.sk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4aw79l

Podziel się opinią

Share
d4aw79l
d4aw79l
Więcej tematów