Trwa ładowanie...
d3w6qdo

Koronawirus. Rekordowa liczba zakażeń na Ukrainie i w Rosji

Podczas, gdy w Polsce odnotowujemy spadki w dziennej liczbie przyrostu zakażeń koronawirusem, u naszych wschodnich sąsiadów sytuacja jest zupełnie odwrotna. W czwartek na Ukrainie i w Rosji padły rekordy. Tak wielu zakażeń nie odnotowano tam od początku pandemii.
Share
Koronawirus. Rekordowa liczba zakażeń na Ukrainie
Koronawirus. Rekordowa liczba zakażeń na UkrainieŹródło: ONS, Fot: Photoshot
d3w6qdo

Według opublikowanych w czwartek danych ukraińskiego ministerstwa zdrowia, minionej doby odnotowano 15 331 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To najwyższy, jak do tej pory, wynik w tym kraju od początku pandemii. Niestety z powodu zakażenia zmarło kolejne 225 osób.

Koronawirus. Duża liczba testów

Warto zwrócić uwagę na liczbę wykonywanych testów. Ubiegłej doby na Ukrainie wykonano ich aż 77 tys., przy czym 49 tys. wykonanych zostało metodą PCR. Oznacza to, że odnotowany rekord w liczbie zakażeń stanowi ok. 20 proc wszystkich przebadanych próbek.

d3w6qdo

Dotychczas na Ukrainie koronawirusa potwierdzono u 677 189 osób, a z powodu COVID-19 zmarło 11 717 pacjentów. Od początku pandemii przeprowadzono tam ok. 4,3 mln testów metodą PCR.

W związku z sytuacją epidemiczną na Ukrainie obowiązuje weekendowy lockdown. Obowiązujące w weekendy obostrzenia miały być zniesione wraz z końcem listopada, ale w środę premier Denys Szmyhal poinformował, że rząd rozważą wprowadzenie lockdownu również na okres świąteczno-noworoczny.

Włodzimierz Cimoszewicz: "Polska od duższego czasu nie jest krajem praworządnym"

Koronawirus. Rekord również w Rosji

Rekordową liczbę zakażeń odnotowano również w Rosji. Według czwartkowych danych w ciągu doby rosyjskie laboratoria potwierdziły 25 487 nowych przypadków koronawirusa. Niestety rekordowa jest również liczba zgonów. Z powodu COVID-10 minionej doby zmarły 524 osoby. Dla Rosjan to już trzeci dzień z rekordową liczbą wykrytych zakażeń.

Od początku pandemii w Rosji zainfekowało się już 2 187 990 osób, a z powodu zakażenia zmarło 38 062 pacjentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w6qdo

Podziel się opinią

Share
d3w6qdo
d3w6qdo
Więcej tematów