Trwa ładowanie...

Koronawirus pustoszy Kanadę. Trudeau: Jesteśmy na rozdrożu

Koronawirus coraz częściej przypomina o swojej zabójczej sile. Kanada, zdaniem premiera Justina Trudeau, mierzy się obecnie z drugą falą epidemii. - Kraj jest na rozdrożu - stwierdził polityk.

Share
Koronawirus. Kanada na rozdrożu? Justin Trudeau wygłosił orędzie
Koronawirus. Kanada na rozdrożu? Justin Trudeau wygłosił orędzieŹródło: BLAIR GABLE / Reuters / Forum, fot: RM, BLAIR GABLE / Reuters / Forum
d3ux7da

Koronawirus ponownie coraz mocniej uderza w poszczególne rejony świata. Źle dzieje się na naszej zachodniej półkuli. Kanada, jak stwierdził premier Justin Trudeau, zmaga się obecnie z drugą falą zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Koronawirus. Kanada na rozdrożu. Justin Trudeau wygłosił orędzie

Premier Justin Trudeau zwrócił się w środę z orędziem do mieszkańców Kanady. Jak zapewnił, rząd i podległe mu służby zrobią wszystko, by powstrzymać epidemię koronawirusa.

- Kraj znajduje się obecnie na rozdrożu. Jesteśmy u progu jesieni, która może być znacznie gorsza, niż wiosna - zaznaczył premier Kanady.

Zbigniew Ziobro kupuje sobie poparcie Radia Maryja? "Nikt nie bierze pieniędzy do kieszeni"

Koronawirus. Kanada walczy z drugą falą. Justin Trudeau deklaruje pomoc

Koronawirus, jak przekazał Trudeau, uderzył w cztery duże prowincje Kanady. - Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by utrzymać tę drugą falę zakażeń pod kontrolą. Wiem, że możemy to zrobić, bo już raz się nam udało - podkreślił polityk w orędziu.

d3ux7da

Kanada zmaga się obecnie z największą liczbą zakażeń koronawirusem od maja. Dzienny przyrost nowych przypadków wynosi ponad 1100. W sierpniu liczba ta nie przekraczała 400 zakażeń na dobę.

Koronawirus. Kanada walczy z drugą falą. Spory wzrost zakażeń

Według wyników sondażu, do którego dotarła agencja Reutera, Kanadyjczycy obawiają się o swoją przyszłość. Strach przed zakażeniem koronawirusem jest tam największy do kwietnia, gdy na dobre rozpętała się pierwsza fala COVID-19.

Od początku pandemii Kanada odnotowała ponad 147 tysięcy przypadków zakażeń. Zmarło blisko 10 tysięcy osób. Z wirusem wygrało 127 tysięcy chorych, a 86 w dalszym ciągu potrzebuje pomocy respiratora.

Źródło: Reuters

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ux7da

Podziel się opinią

Share
d3ux7da
d3ux7da
Więcej tematów