Trwa ładowanie...

Koronawirus. Ponad tysiąc nowych przypadków w Wielkiej Brytanii

Koronawirus w Wielkiej Brytanii ma niezwykle tragiczne konsekwencje. Zjednoczone Królestwo jest jednym z krajów z największą liczbą zgonów, których powodem było zakażenie. Ubiegłej doby potwierdzono na wyspach ponad tysiąc nowych przypadków.

Share
Koronawirus. Ponad tysiąc nowych przypadków w Wielkiej Brytanii
Koronawirus. Ponad tysiąc nowych przypadków w Wielkiej BrytaniiŹródło: Getty Images, Fot: WPA Pool
d35ns2g

Brytyjski rząd poinformował w sobotę wieczorem, że potwierdzonych zostało 1108 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wskutek choroby wywołanej wirusem zmarło kolejnych 12 osób.

Koronawirus. Wysoka śmiertelność w Wielkiej Brytanii

Koronawirus pochłonął w Wielkiej Brytanii już 41 498 istnień ludzkich. To jeden z najtragiczniejszych wyników na świecie. Zjednoczone Królestwo znajduje się na piątym miejscu w epidemicznej statystyce śmiertelności. Najwięcej ofiar jest Anglii, bo aż 36 849. W Szkocji zmarło 2494 zakażonych, w Walii 1595, a w Irlandii Północnej 560 osób.

d35ns2g

Jak donosi PAP, choć liczba nowych przypadków jest niższa od tych, jakie odnotowano w poprzednich dniach, to niestety od pięciu dni dobowy przyrost zakażeń przekracza 1000. Niepokojącym jest również, że wciąż wysoka pozostaje liczba nowych zakażeń w Szkocji i Irlandii Północnej.

Kronawirus w Wielkiej Brytanii rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Kraj jest na 13. miejscu pod względem ogólnej liczby zakażeń na świecie. Potwierdzone zostały już 332 752 przypadki SARS-COV-2. W szpitalach na terenie kraju przebywa obecnie 764 pacjentów leczonych na wywołaną wirusem chorobę COVID-19. Wśród osób, które przeszły zakażenie koronawirusem, znalazł się m.in. premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

Źródło: PAP

Koronawirus w Polsce. Sprawdziliśmy, jak wygląda powrót do szkoły w czerwonej strefie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d35ns2g

Podziel się opinią

Share
d35ns2g
d35ns2g
Więcej tematów