Trwa ładowanie...
d1sjl2f

Koronawirus. Polska. Zakażony wysoko postawiony funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji

COVID-19 potwierdzono u jednego z policjantów w Komendzie Wojewódzkiej w Krakowie. Wcześniej zakażenie wykryto również u komendanta sądeckiej policji oraz u czterech cywilnych pracowników komendy w Ostrowie Wielkopolskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Polska. COVID-19 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie
Koronawirus. Polska. COVID-19 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie (East News, Fot: JACEK BORON)
d1sjl2f

Wysoko postawiony funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie został zarażony koronawirusem. W związku z informacją kierownictwo zapobiegawczo odsunęło od pracy 25 funkcjonariuszy, nie czekając na decyzję sanepidu. Pobrano od nich wymazy, a materiał trafił do laboratoriów. Badania na obecność COVID-19 dały wynik negatywny.

Koronawirus. Polska. COVID-19 na Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Policjanci z komendy boją się o swoje zdrowie - podaje rmf24.pl. O zakażeniach mają dowiadywać się "drogą pantoflową". Wskazują, że nie zostały odwołane: ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy czy zaplanowane obchody święta policji. Rzecznik małopolskiej policji zapewnia jednak, że podczas ślubowania przestrzegane były wszystkie procedury sanitarne.

d1sjl2f

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Małopolskie: Dzieci zakażone na koloniach

To kolejny przypadek SARS-CoV-2 w regionie. W poniedziałek koronawirusa wykryto u komendanta miejskiego policji w Nowym Sączu. Od pracy zostali odsunięci dwaj jego zastępcy, którzy zostali objęci kwarantanną. Sądecka komenda funkcjonuje jednak bez zakłóceń. Od tygodnia pracuje jednak w zwiększonym rygorze epidemicznym. Powodem jest spore ognisko COVID-19 na Sądecczyźnie.

Koronawirus w Polsce. Nie tylko małopolscy policjanci zakażeni

Koronawirusa potwierdzono też w woj. wielkopolskim. Zakażonych jest czterech cywilnych pracowników komendy w Ostrowie Wielkopolskim. Kolejnych sześciu plus dziewięciu policjantów trafiło na kwarantannę. Tutaj również pobrano wymazy i trwa oczekiwanie na wyniki. Podobnie jak w Nowym Sączu wdrożono procedury bezpieczeństwa i sama jednostka pracuje normalnie.

d1sjl2f

Przeczytaj również: Koronawirus na weselach. Małopolski sanepid reaguje. Co z pozostałymi województwami?

Źródło: rfm24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1sjl2f

Podziel się opinią

Share

d1sjl2f

d1sjl2f
Więcej tematów