Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus. Polska. Profesor Robert Flisiak: celebryci mówią o tematach, o których nie mają pojęcia

Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych uważa, że wypowiedzi celebrytów o szczepionkach są szkodliwe. Uważa, że Europa zbyt wcześnie doznała ich dobrodziejstw. Lekarz apelował również, aby nie przeprowadzać testów immunologicznych.

Share
Koronawirus. Polska. Profesor Robert Flisiak: celebryci mówią o tematach, o których nie mają pojęcia
Źródło: YouTube.com
d49p18n

Profesor Robert Flisiak odniósł się do negatywnych głosów ws. szczepionek. Uważa, że każdy ma prawo do wyboru, jednak należy pamiętać, że niektóre z nich uratowały ludzkość. Odniósł się również do słów Edyty Górniak czy tenisisty Novaka Djokovicia, którzy są przeciwni szczepieniom. W rozmowie na antenie Radia Zet zaznaczył, że to szkodliwe wypowiedzi, które przyczynią się do spadku szczepień.

- Życzę takim osobom, aby w przyszłości ich dzieci nie złożyły wobec nich pozwu. Takie sytuacje dzieją się już w USA. Przykre, że na ten temat głos zabierają osoby, które nie mają o tym żadnego pojęcia. Europa zbyt wcześnie doznała dobrodziejstw i nie pamięta, co było wcześniej. Nie jestem za powszechnymi szczepieniami, ale dałbym się zaszczepić jako pierwszy. To by mi dało bezpieczeństwo - mówił prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

d49p18n

Przeczytaj: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/lekarz-mimo-wysokiej-goraczki-nie-poddal-sie-i-zostal-z-pacjentami-a-potem-sam-zaczal-walczyc-o-zycie-6510101205661313a" target="_blank">Lekarz mimo wysokiej gorączki nie poddał się i został z pacjentami. A potem sam zaczął walczyć o życie</a>

Epidemiolog zauważa, że nie można mówić w jakim etapie walki z koronawirusem w Polsce jesteśmy, bo "obcięliśmy szczyt z powodu możliwości diagnostycznych". Zaznacza, że pogląd dałoby nam 30 tys. testów. - Czubek krzywej Gaussa, według której rozkładają się epidemie, tonie we mgle - obrazuje. Apeluje również do samorządowców, aby nie robili testów immunologicznych, tylko genetyczne. Te pierwsze zostały masowo przeprowadzone w Łodzi.

Prof. Flisiak zaznacza, że maseczki od początku powinniśmy nosić tam, gdzie jesteśmy szczególnie narażeni w dużych skupiskach. Jak dodaje mimo niechęci stosował się do zaleceń, bo ludzie brali z niego przykład. Lekarz uważa, że szkoły powinny być odmrażane na samym końcu. W kontekście wakacji przyznał, że trudno obecnie przewidzieć trend, ale na razie lepiej zostać w kraju. O pielgrzymkach powiedział, że w obecnej formie sprzyjają zakażeniom.

Zobacz także: Dymisja Szumowskiego? "Tak ohydne, że musi być wniosek"

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49p18n

Podziel się opinią

Share
d49p18n
d49p18n
Więcej tematów