Trwa ładowanie...

Koronawirus. Polska na liście z ograniczeniami w Chinach

Koronawirus. Chiny w obawie przed nową falą pandemii SARS-CoV-2 wprowadzają dodatkowe obostrzenia. Od piątku - 6 listopada - obowiązuje zakaz wjazdu dla obcokrajowców z terenu Wlk. Brytanii. Zmieniają się też zasady lotów z Polski do Chin.
Share
Koronawirus. Polska na liście z ograniczeniami w Chinach
Koronawirus. Polska na liście z ograniczeniami w ChinachŹródło: PAP, Fot: EPA
d3v2jdq

Od piątku (6 listopada) zaostrzają się przepisy dotyczące wjazdu do Chin osób także z terytorium Polski lub mających połączenie przesiadkowe w naszym kraju - podaje Polskie Radio.

Władze Chin wymagają od pasażerów, którzy wchodzą na pokład samolotów w Warszawie przedstawienia negatywnych wyników dwóch różnych testów na koronawirusa. Chodzi o badanie wykonywane metodą molekularną oraz test serologiczny, a oba powinny być wykonane do 48 godzin od wylotu.

Jak wyjaśnia IAR, negatywne wyniki przed okazaniem załodze samolotu do Chin wcześniej trzeba i tak potwierdzić dodatkowo w ambasadzie ChRL w Warszawie. Tam podróżny otrzyma certyfikat zdrowia, który pozwoli na lot.

d3v2jdq

Zobacz też: Paweł Grzesiowski wprost o zamykaniu sklepów. Surowo ocenia decyzję rządu

Obostrzenia dotyczą również podróżujących do Chin pasażerowie rejsów przesiadkowych w Warszawie. W ich przypadku chińskie służby również wymagają wykonania testów na terytorium Polski.

Koronawirus. Polska wpisana na listę z zakazami

Od piątku obowiązywać będzie także zakaz wjazdu do Chin obcokrajowców z terytorium Wlk. Brytanii. To wynik znacznej liczby zakażeń na Wyspach.

Chińska ambasada w Londynie poinformowała o tymczasowym zawieszeniu wydawania wiz. Wyjaśniono też, że ważne wizy wjazdowe w okresie obowiązywania obostrzeń nie są honorowane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3v2jdq

Podziel się opinią

Share
d3v2jdq
d3v2jdq
Więcej tematów