Trwa ładowanie...
d1zga4e

Koronawirus. Polska. Andrzej Duda napisał list do europejskich przywódców

Andrzej Duda ma plan zacieśnienia współpracy międzynarodowej po ustaniu pandemii koronawirusa. Prezydent skierował do europejskich przywódców list, w którym wskazał, co należy zrobić, by wyjść z tej sytuacji obronną ręką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda chce wyciągnięcia wniosków z pandemii
Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda chce wyciągnięcia wniosków z pandemii (Agencja Gazeta)
d1zga4e

- Plan prezydenta Dudy dla Europy zawiera pięć konkretnych propozycji, które mogą stać się fundamentem pozytywnego wyjścia z lekcji, jaką Europa może wyciągnąć wspólnie z czasu pandemii - powiedział szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Intencją Andrzeja Dudy jest, by z pandemii wziąć "lekcję o solidarności i potrzebie europejskiego wigoru". Prezydent chce stworzenia europejskiego mechanizmu bezpieczeństwa medycznego. - Chodzi o to, że kupujemy, magazynujemy i produkujemy sprzęt ochrony medycznej wspólnie z podziałem obowiązków między poszczególne państwa - wyjaśnił Szczerski.

W kolejnym punkcie opisano konieczność odbudowy zdolności produkcyjnych Europy. W trzecim - wskazano "szczególnie kwestię prawa humanitarnego i prawnej ochrony najsłabszych". - Ta pandemia w dużym stopniu dotyka słabszych grup społecznych. Rola organizacji międzynarodowych działających na tym polu też powinna być podniesiona - powiedział szef gabinetu prezydenta.

d1zga4e

Zobacz też: Jarosław Gowin marszałkiem Sejmu? Jest reakcja

Kolejny punkt w liście dotyczy budowy bezpieczeństwa militarnego. - Ona jest nadal aktualna. Nie możemy łatwo odejść od obowiązków, które były z nam zawsze - zauważył Szczerski. Ostatnia kwestia to kontynuowanie działań na rzecz środowiska i dbanie o to szczególnie podczas odbudowywania gospodarki.

List został skierowany do przywódców krajów UE, Partnerstwa Wschodniego i Bałkanów Zachodnich.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zga4e

Podziel się opinią

Share

d1zga4e

d1zga4e
Więcej tematów