Trwa ładowanie...
d19q4je

Koronawirus. Polacy ocenili pomysł obowiązkowych szczepień

Według najnowszego badania opinii publicznej, wykonanego przez pracownię United Surveys, koronawirus budzi obawy Polaków. Ponad połowa z nas boi się zakażenia. Z badania wynika również, że spora część Polaków nie zamierza zaszczepić się na COVID-19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus budzi obawy Polaków, ale szczepić się nie chcą. Sondaż
Koronawirus budzi obawy Polaków, ale szczepić się nie chcą. Sondaż (PAP/EPA, Fot: PAP/EPA/HOTLI SIMANJUNTAK, HOTLI SIMANJUNTAK)
d19q4je

Sondaż United Surveys wykonany został na zlecenie RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

Koronawirus budzi obawy ponad połowy Polaków

Z badania wynika, że 58,4 proc. Polaków boi się zakażenia koronawirusem. Odpowiedzi "zdecydowanie tak" udzieliło 36,1 proc. ankietowanych, zaś 22,3 proc. z nich wybrało odpowiedź "raczej tak". Ewentualnego zakażenia zdecydowanie nie obawia się 16,3 proc. respondentów, a 23 proc. badanych udzieliło odpowiedzi "raczej nie". Niezdecydowanych w tej prawie było zaledwie 2,4 proc. pytanych o zdanie Polaków.

d19q4je

Ankieterzy sprawdzili również nastawienie wobec ewentualnych szczepień na koronawirusa, pytając "Czy zamierza Pan/Pani zaszczepić się przeciw koronawirusowi, jeśli będzie już dostępna szczepionka?". Okazuje się aż 30,7 proc. przebadanych osób stanowczo odmawia zaszczepienia się na SARS-CoV-2. Odpowiedzi "raczej nie" udzieliło 15,5 proc. ankietowanych. Przed szczepieniami nie wzbrania się 46,1 proc. respondentów, a niezdecydowanych było 7,7 proc. z nich.

Koronawirus w Polsce. Ekspert o armagedonie w polskiej służbie zdrowia

Autorzy sondażu postanowili sprawdzić również, jakie jest zdanie Polaków na temat obowiązkowego charakteru szczepień na koronawirusa. Ponad 60 proc. badanych jest zdania, że szczepionka nie powinna być obowiązkowa. Przeciwnego zdania jest niewiele ponad 30 proc. pytanych o opinię. Odpowiedzi "trudno powiedzieć" udzieliło 9,3 proc. ankietowanych.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19q4je

Podziel się opinią

Share
d19q4je
d19q4je
Więcej tematów