Trwa ładowanie...
d316qsw

Koronawirus. Ognisko COVID-19 w szpitalu w Gostyninie

W Wojewódzkim Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie wykryto ognisko koronawirusa. Zakażonych jest 19 pacjentów i 5 pracowników na oddziałach psychogeriatrii i psychiatrii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Ognisko COVID-19 w Szpitalu w Gostyninie
Koronawirus. Ognisko COVID-19 w Szpitalu w Gostyninie (PAP)
d316qsw

O sytuacji w gostynińskim szpitalu poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie. Pierwszy przypadek na oddziale psychogeriatrii wykryty został 7 lipca, po czym natychmiast zarządzono dochodzenie epidemiologiczne.

Widzisz coś interesującego lub nietypowego związanego z wyborami? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik przez dziejesie.wp.pl

Koronawirus. Nowe ognisko COVID-19

d316qsw

W komunikacie sanepid poinformował o dotychczasowych wynikach dochodzenia. "W ognisku z wynikiem pozytywnym badania w kierunku zakażeń koronawirusem SARS Cov-2 do chwili obecnej zarejestrowano 19 pacjentów oraz 5 pracowników" - czytamy w dokumencie.

W związku ze stwierdzeniem wirusa u pracowników szpitala, kwarantannie musiała się poddać znaczna część personelu placówki. "80 pracowników wraz z rodzinami zostało objętych obowiązkową kwarantanną domową, łącznie 218 osób".

Zobacz też: Wybory 2020. Czym jest cisza wyborcza - PKW

Koronawirus. Pacjenci zostali odizolowani

Z informacji podanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gostyninie wynika też, że pod nadzorem epidemiologicznym znajdują się obecnie 154 osoby. Sanepid uspokaja że robi wszystko, by ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się wirusa wśród mieszkańców Gostynina.

d316qsw

Zakażeni pacjencji oddziału psychogeriatrii trafili do szpitala w Siedlcach, gdzie zapewniono im opiekę psychiatryczną i leczenie na COVID-19. Pacjenci psychiatrii zostali natomiast odizolowani na oddziale.

Źródło: Polsat News

Widzisz coś interesującego lub nietypowego związanego z wyborami? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik przez dziejesie.wp.pl

d316qsw

Podziel się opinią

Share

d316qsw

d316qsw
Więcej tematów