Trwa ładowanie...

Koronawirus. Nowy szczep SARS-CoV-2 w Japonii

W Japonii został wykryty zupełnie nowy szczep koronawirusa inny niż te, które dotychczas wykryto w Wielkiej Brytanii i RPA. Zakażenie nową wariacją SARS-CoV-2 stwierdzono u 4 osób.
Share
Koronawirus. Nowy szczep SARS-CoV-2 w Japonii
Koronawirus. Nowy szczep SARS-CoV-2 w JaponiiŹródło: ISSEI KATO / Reuters / Forum, Fot: RM, ISSEI KATO / Reuters / Forum
d3oxpey

Japońskie ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę, że wśród nowych wykrytych przypadków koronawirusa w kraju, stwierdzono cztery zakażenia zupełnie nową, nieznaną dotąd odmianą SARS-CoV-2. Po wstępnych badaniach stwierdzono, że pobrane od zakażonych próbki zawierają nowy szczep koronawirsa, inny od tych, które wykryto w Wielkiej Brytanii i Republice Południowej Afryki.

Koronawirus. Trwają badania nad nową wariacją SARS-CoV-2 w Japonii

Na razie brak jakichkolwiek informacji na temat charakterystyki wykrytej wariacji. Nie wiadomo, czy podobnie jak odmiana wirusa wykryta w Wielkiej Brytanii, jest ona bardziej zaraźliwa. Japoński Narodowy Instytut Chorób Zakaźnych rozpoczął szczegółowe badania nad ustaleniem specyfiki wykrytej wariacji SARS-CoV-2

d3oxpey

Nowy szczep koronawirusa został stwierdzony u czterech pasażerów lotu z Brazylii, których przetestowano na lotnisku Haneda w Tokio. Tuż po wykryciu zakażenia pacjenci nie wykazywali żadnych objawów, jednak po pewnym czasie jeden z nich musiał zostać przewieziony do szpitala, a u pozostałych pojawiły się bóle głowy oraz gorączka. Początkowo stwierdzono stwierdzono jedynie zakażenie koronawirusem. Dopiero w późniejszych szczegółowych badaniach pobranych próbek analitycy stwierdzili, że mają do czynienia z zupełnie nową odmianą SARS-CoV-2.

Zbigniew Stonoga zatrzymany. Michał Woś: wielokrotny bandyta, internetowy celebryta

Źródło: Nippon.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3oxpey

Podziel się opinią

Share
d3oxpey
d3oxpey
Więcej tematów