Trwa ładowanie...
d2b8dlp

Koronawirus. Niepokojące dane z USA i Brazylii. Coraz więcej zakażonych

W USA odnotowano najwyższą dzienną liczbę zgonów z powodu koronawirusa od połowy maja. Zmarły 1592 osoby. Z kolei w Brazylii dzienny bilans zakażeń uległ podwojeniu. Sytuacja w Ameryce jest niepokojąca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. USA i Brazylia z wysokimi przyrostami zgonów i zakażeń
Koronawirus. USA i Brazylia z wysokimi przyrostami zgonów i zakażeń (East News)
d2b8dlp

Od początku epidemii koronawirusa na świecie w USA na COVID-19 zmarło ponad 149 tys. osób. Wirusa wykryto u ponad 4,3 mln ludzi. W ciągu ostatniej doby w Stanach Zjednoczonych zmarły 1592 osoby - podał Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

To najwyższa dzienna liczba zgonów związanych z pandemią od połowy maja. "Po poprawie sytuacji epidemiologicznej późną wiosną od drugiej połowy czerwca w USA nastąpił regres. Dotyczy on szczególnie stanów na południu i zachodzie kraju" - podał PAP.

Z prognoz University of Washington w Seattle wynika, że do końca października na COVID-19 w USA umrze ok. 220 tys. osób. W żadnym innym kraju liczby zakażeń i zgonów nie są tak wysokie, jak w Stanach.

d2b8dlp

Zobacz też: Mazowsze z dwiema stolicami? Radosław Fogiel: Mamy różne rozwiązania

Alarmujące są również informacje docierające z Brazylii, gdzie dzienny bilans zakażeń uległ podwojeniu. Odnotowano tam 40 816 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dzień wcześniej był to przyrost o 23 384.

Źródło: PAP

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b8dlp

Podziel się opinią

Share

d2b8dlp

d2b8dlp
Więcej tematów