Trwa ładowanie...
d3ndouz

Koronawirus. Niemcy. Padł nowy rekord: 7334 zakażenia w ciągu doby

Epidemia przybiera na sile nie tylko w Polsce. Zastraszająco rośnie liczba nowych przypadków zakażenia także w Niemczech. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano tam 7334 nowe przypadki. To największy dobowy przyrost od początku epidemii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Niemcy: padł nowy rekord zakażeń
Koronawirus. Niemcy: padł nowy rekord zakażeń (PAP, Fot: EPA, SASCHA STEINBACH)
d3ndouz

Z danych berlińskiego Instytutu Roberta Kocha wynika, że od początku pandemii w Niemczech potwierdzono 348 557 przypadków koronawirusa. Zmarły w tym kraju 9734 osoby. Tylko w ciągu ostatniej doby odnotowano w tym kraju 24 zgony osób chorych na COVID-19.

Największy wzrost nowych przypadków koronawirusa notowany jest obecnie w Berlinie, Bremie i Hamburgu. Wyższe od średniej liczby zakażeń są także w Nadrenii Północnej-Westfalii, Bawarii i Hesji.

W ostatnich tygodniach w Niemczech liczba infekcji gwałtownie rośnie. W tej sytuacji władze zdecydowały się wprowadzić nowe restrykcje, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Obostrzenia dotyczą miast i regionów, gdzie nowych infekcji jest najwięcej.

d3ndouz

Niemcy zaktualizowali w czwartek listę "stref ryzyka". Trafiło do niej 5 polskich województw: kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie. Oznacza to, że osoby przyjeżdżające do Niemiec z takich województw muszą zgłosić swój adres pobytu miejscowemu urzędowi ds. zdrowia i przedłożyć negatywny wynik testu (przeprowadzonego w ciągu ostatnich 48 godzin) lub poddać się 14-dniowej kwarantannie. Za niepodporządkowanie się temu przepisowi grozi kara do 25 tys. euro.

Wraz z częścią polskich województw za obszary ryzyka uznano m. in. całe Niderlandy, Słowację, Maltę i niemal całą Francję.

Przypomnijmy, że w czwartek w Polsce potwierdzono 8 099 nowych przypadkówzakażenia. Zmarło 91 osób chorych na COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ndouz

Podziel się opinią

Share
d3ndouz
d3ndouz
Więcej tematów