Trwa ładowanie...
d30nz66

Koronawirus na świecie. Polscy turyści mogą wjeżdżać na teren Słowenii

Turyści z Polski mogą bez przeszkód przekraczać granice Słowenii bez konieczności przechodzenia kwarantanny lub przedstawiania wyniku testu na koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus na świecie. Polscy turyści mogą wjeżdżać do Słowenii
Koronawirus na świecie. Polscy turyści mogą wjeżdżać do Słowenii (East News)
d30nz66

Słowenia tworzy spis państw, których obywatele mogą bez przeszkód wjeżdżać na jej teren, biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną w konkretnych krajach. Tym samym dzieli je na "zielone", "żółte" oraz "czerwone".

Zgodnie z najnowszą wersją listy, Polska należy do grupy do "zielonej". W związku z tym osoby turyści z Polski nie muszą przechodzić już obowiązkowej kwarantanny lub przedstawiać wyniku testy na koronawirusa.

Koronawirus na świecie. Grecja wprowadza obowiązkowe testy

Z kolei osoby wjeżdżające do Grecji przez główne lądowe przejście graniczne z Bułgarią (Promachonas) zmuszone będą przedstawić ważny wynik testu. Na razie nakaz będzie obowiązywał do północy z 28 na 29 lipca.

d30nz66

Zobacz też: Odrzucony wniosek ws. Mariusza Kamińskiego. Paweł Szefernaker: To był polityczny teatr opozycji

Test musi być wykonany metodą PCR w ciągu 72 godzin przed wjazdem do Grecji w laboratorium rekomendowanym przez ministerstwo zdrowia kraju, z którego pochodzi podróżny. Zaświadczenie powinno zostać przygotowane w języku angielskim oraz zawierać dane osobowe podróżnego i numer dokumentu tożsamości.

Turyści przybywający do Grecji samolotem, promami, bądź przekraczający granicę w innych przejściach lądowych nie muszą przedstawiać wyniku badania. Zobowiązani są wypełnienia specjalnego formularza. Ponadto na granicy mogą zostać poddani testom na obecność koronawirusa.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

d30nz66

Podziel się opinią

Share
d30nz66
d30nz66