Trwa ładowanie...

Koronawirus na Śląsku. Liczba zakażonych stale rośnie. Zebrał się sztab kryzysowy

Koronawirus. Sytuacja na Śląsku się pogarsza. Liczba zakażonych rośnie w bardzo szybkim tempie. Na 180 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, o których poinformowało w środę 13 maja Ministerstwo Zdrowia, aż 113 jest ze Śląska.

Share
Koronawirus na Śląsku. Liczba zakażonych stale rośnie. Zebrał się sztab kryzysowy
d465ghu

W środę 13 maja Ministerstwo Zdrowia podało liczbę nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Na 180 nowych przypadków aż 113 odkryto na Śląsku. Pozostałe 32 przypadki pochodzą z Dolnego Śląska, 11 z Wielkopolski, 9 z województwa świętokrzyskiego, 5 z zachodniopomorskiego, 3 z warmińsko-mazurskiego, 3 z Małopolski,2 z województwa lubelskiego i 2 z opolskiego.

Koronawirus na Śląsku

Nowe przypadki zarażenia koronawirusem wykryto wśród mieszkańców m.in. z Bytomia, Jastrzębia-Zdroju, Zabrza, Rybnika, Rudy Śląskiej, Sosnowca, Katowic, Mysłowic, Chorzowa, Gliwic, Tarnowskich Gór, Żor, Siemianowic Śląskich, Bielska-Białej, Mikołowa, powiatu bieruńsko-lędzińskiego, pszczyńskiego, cieszyńskiego, wodzisławskiego. Wśród zarażonych koronawirusem na Śląsku są też pracownicy KWK Bobrek.

Urząd Wojewódzki w Katowicach informuje, że obecnie jest 4345 przypadków zakażenia koronawirusem na Śląsku. W środę po południu w Katowicach obradował sztab kryzysowy.

Koronawirus na Śląsku. Wojewoda Śląski przedstawił bieżącą sytuację epidemiologiczną prezydentom największych miast w Śląskiem

"Sytuacja w różnych częściach województwa pod kątem zakażeń jest inna. Są miejsca, gdzie tych przypadków jest coraz mniej. Nasze działania skupione są obecnie w głównej mierze na gaszeniu ognisk zakażeń w kopalniach" - powiedział wojewoda Jarosław Wieczorek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d465ghu

Podziel się opinią

Share
d465ghu
d465ghu
Więcej tematów