Trwa ładowanie...

Koronawirus. Mandaty za brak maseczki. Policja podała statystyki

Koronawirus. Rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka przekazał w poniedziałek statystyki dotyczące mandatów za brak maseczki ochronnej. W ciągu ostatniej doby funkcjonariusze nałożyli 3690 kar za niezakrywanie ust i nosa. Udzielono też 1080 pouczeń.
Share
Koronawirus. Policja w ciągu doby wystawiła ponad 3,5 tysiąca mandatów za brak maseczki
Koronawirus. Policja w ciągu doby wystawiła ponad 3,5 tysiąca mandatów za brak maseczkiŹródło: East News
d1fblwv

Insp. Mariusz Ciarka poinformował w poniedziałek, że od niedzieli mandatem za brak nakrycia twarzy ukarano 3690 osób. Dodatkowo 1080 osób bez maseczki zostało pouczonych, a w ponad 570 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Rzecznik Komendy Głównej Policji potwierdził też, że od momentu wprowadzenia w życie obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej pouczono łącznie ponad 198,5 tys. osób. Mandat otrzymało niemal 60 tys. ludzi, a w ponad 15 tys. przypadków sprawę skierowano do sądu.

Koronawirus. Policja podaje statystyki

Policja poinformowała również, ile razy funkcjonariusze sprawdzali, czy osoby objęte kwarantanną nie łamią obowiązujących przepisów i pozostają w domu. Od początku epidemii wykonano ponad 20 mln kontroli.

d1fblwv

Zobacz też: Rząd wprowadzi stan nadzwyczajny? Kamil Bortniczuk: jest taka możliwość

- Ostatniej doby sprawdziliśmy aż ponad 270 tysięcy osób skierowanych na kwarantannę, w około 880 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wyciagnięcia konsekwencji prawnych - powiedział insp. Mariusz Ciarka.

Koronawirus w policji. Ilu funkcjonariuszy się zakaziło?

Z danych policji wynika, że od chwili wybuchu pandemii pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa zdiagnozowano u 2214 policjantów i 264 pracowników policji. Wyzdrowiało natomiast 870 policjantów oraz 115 pracowników policji.

Kwarantanną wciąż objętych jest 2160 funkcjonariuszy, zakończyło ją 11280 policjantów.

- Te liczby pokazują, że wirus nie omija mundurowych, mimo zachowywanych środków ostrożności. Liczba zarażonych z dnia na dzień jest większa - dodał insp. Mariusz Ciarka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1fblwv

Podziel się opinią

Share
d1fblwv
d1fblwv
Więcej tematów