Trwa ładowanie...
d2i47lz

Koronawirus. Łysi mężczyźni gorzej przechodzą COVID-19

Naukowcy zauważyli, że wśród osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 znaczna część to łysi lub łysiejący mężczyźni. Jakie znaczenie mogą mieć te obserwacje?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus bardziej niebezpieczny dla łysych mężczyzn
Koronawirus bardziej niebezpieczny dla łysych mężczyzn (Pixabay)
d2i47lz

Koronawirus a łysienie

Według informacji, jakie przekazał portal "Mirror", badacze twierdzą, że łysi i łysiejący mężczyźni "są bardziej narażeni” na wystąpienie poważnych objawów koronawirusa. podczas dwóch badań zauważono, że mężczyźni z tzw. łysieniem typu męskiego byli częściej hospitalizowani. Obserwacje te mają duże znaczenie dla walki z koronawirusem.

Koronawirus. Androgeny mogą przyspieszać rozwój poważnych objawów choroby COVID-19

Według naukowców, których badania przytacza "Mirror", androgeny, czyli męskie hormony płciowe, które przyczyniają się m.in. do wypadania włosów u panów, mogą też sprawiać, że mężczyźni z wysokim poziomem androgenów są bardziej narażeni na koronawirusa, który łatwiej atakuje ich komórki. W związku z tym, aby spowolnić rozwój choroby COVID-19, można by spróbować zastosować leki hamujące hormony.

d2i47lz

Koronawirus. Aż 75 proc. hospitalizowanych mężczyzn było łysych lub łysiejących

Profesor Carlos Wambier z amerykańskiego Uniwersytetu Brown przeprowadził badania w Hiszpanii. Okazało się, że wśród mężczyzn hospitalizowanych w szpitalach w Madrycie z powodu COVID-19, około 75 proc. było łysych lub łysiejących. To może być przełom w badaniach na koronawirusem i sposobami leczenia COVID-19. Niemniej badacze są jeszcze dość ostrożni i na razie nie stawiają konkretnych tez. Potrzebne są kolejne obserwacje, które potwierdzą hipotezę.

Zobacz wideo: Agata Duda i sondaż dla WP. "To nie są wybory pierwszej damy"

d2i47lz

Podziel się opinią

Share

d2i47lz

d2i47lz
Więcej tematów