Trwa ładowanie...
d4b6ah6

Koronawirus. Łódź. 40 pensjonariuszy DPS-u z COVID-19. Zakażeni są też pracownicy

Koronawirusa wykryto u 40 pensjonariuszy łódzkiego Domu Pomocy Społecznej. Zakażonych jest również 5 pracowników placówki. To największe ognisko koronawirusa w Łodzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Łódź. Nowe ognisko zakażeń w DPS-ie. 40 pensjonariuszy z COVID-19 / foto ilustracyjne
Koronawirus. Łódź. Nowe ognisko zakażeń w DPS-ie. 40 pensjonariuszy z COVID-19 / foto ilustracyjne (PAP, Fot: Łukasz Gągulski)
d4b6ah6

Urząd Miasta Łodzi w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej przekazał, że 40 podopiecznych oraz 5 pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ul. Podgórnej otrzymało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Ponadto 2 podopiecznych placówki z wysoką gorączką zostało przewiezionych do szpitala.

"Czekamy na wytyczne sanepidu co do dalszego postępowania w tej sytuacji. To pierwsze poważne ognisko COVID-19 w miejskim DPS od początku pandemii" - przekazał Robert Kolczyński, dyrektor departamentu rozwoju i strategii w łódzkim magistracie.

Kolczyński dodał, że mieszkańcy DPS-u znajdują się pod opieką pracowników domu. Przypomniał jednocześnie, że już w ubiegłym tygodniu miasto zdecydowało o wstrzymaniu odwiedzin osób bliskich w łódzkich Domach Pomocy Społecznej.

d4b6ah6

Rząd wprowadzi stan nadzwyczajny? Kamil Bortniczuk: jest taka możliwość

Koronawirus. Mielec. Pensjonariusze DPS z COVID-19

To nie jedyny przypadek zakażenia koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej. Jak informowaliśmy w ostatnim czasie, COVID-19 wykryto w ośrodku w Mielcu (woj. podkarpackie).

Zakażonych jest tam 8 pensjonariuszy. Andrzej Bryła, wicestarosta mielecki w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" zapewnił, że sytuacja w placówce jest pod kontrolą. - Władze powiatu koordynują działania, procedury zostały wszczęte natychmiast po potwierdzeniu pierwszego przypadku - przekazał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: uml.lodz.pl

d4b6ah6

Podziel się opinią

Share
d4b6ah6
d4b6ah6
Więcej tematów