Trwa ładowanie...
dr0e7wn

Koronawirus. Kwarantanna pracowników marketu w galerii handlowej w Białymstoku

Ośmiu pracowników marketu elektronicznego w galerii handlowej w Białymstoku objęto kwarantanną. - Mieli kontakt z osobą zakażoną. To "odprysk" ogniska w jednym z domów pomocy społecznej w regionie - mówi Wirtualnej Polsce Waldemar Kulesza, szef białostockiego sanepidu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Kwarantanna pracowników marketu w galerii handlowej w Białymstoku
Koronawirus. Kwarantanna pracowników marketu w galerii handlowej w Białymstoku (Agencja Gazeta)
dr0e7wn

Pracowników jednego z działów marketu ze sprzętem RTV i AGD w galerii Biała w Białymstoku poddano kwarantannie po tym, jak w weekend okazało się, że mieli kontakt z zakażoną osobą. Informację w tej sprawie otrzymaliśmy przez dziejesie.wp.pl Jak udało nam się ustalić, chodzi o przedstawiciela jednego z producentów urządzeń AGD. Promocja sprzętu w sklepach to jednak druga praca osoby, u której testy w sobotę potwierdziły obecność SARS-CoV-2.

- Pobrano od niej próbki i potwierdzono zakażenie, bo pracuje również w domu pomocy społecznej, gdzie mieliśmy ognisko koronawirusa - wyjaśnia w rozmowie z WP Waldemar Kulesza, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku.

Odizolowanych zostało ośmiu pracowników marketu, którzy mieli kontakt z promotorem sprzętu AGD.

dr0e7wn

Zobacz też: Tajne badania PiS. Reakcja sztabu Dudy na sondaż WP

Kwarantannie poddano pracowników tylko jednego działu w sklepie. Przedstawiciele sanepidu wyjaśniają, że testy przeprowadzane się tylko w przypadku bezpośredniego kontaktu.

- Po 7-10 dniach kwarantanny u pracowników zostaną przeprowadzone testy. Jeśli te osoby będą miały objawy, to zostaną oczywiście hospitalizowane i próbki zostaną pobrane wcześniej - mówi Kulesza. W zależności od wyników testów służby sanitarne podejmą następne kroki.

dr0e7wn

- Utrzymujemy kontakt z pracodawcą tych osób. Na podstawie danych ze sklepu ustaliliśmy właśnie, z kim mogła kontaktować się osoba zakażona - relacjonuje Waldemar Kulesza. Dodaje, że w tej chwili nie można mówić o nowym ognisku koronowirusa w galerii Biała w Białymstoku.

- To "odprysk" z DPS. Tam sytuację udało się już opanować - informuje szef sanepidu w Białymstoku.

Koronawirus w Polsce. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

Ostatniej doby wykonano ponad 21,1 tys. testów na obecność koronawirusa. Ogółem przebadano dotąd 1 mln 377 tys. 206 próbek pobranych od 1 mln 237 tys. 750 osób - podało tymczasem we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

dr0e7wn

Od początku epidemii wykryto zakażenie koronawirusem u 32 527 osób, zmarło 1 357 chorych, a wyzdrowiało 17 573 osoby - przekazał resort.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

Mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dr0e7wn

Podziel się opinią

Share

dr0e7wn

dr0e7wn
Więcej tematów