Trwa ładowanie...
d1k196u

Koronawirus. Kim był zmarły pracownik ministerstwa sprawiedliwości? Siostra ofiary zamieszcza apel ku przestrodze

Siostra zmarłego pracownika ministerstwa sprawiedliwości zwróciła się do osób, które narzekają, że muszą siedzieć w domach. - Mój brat chciałby się nudzić, chciałby ponarzekać. Zabrał go koronawirus, który zabierze i ciebie. Siedź w domu! - napisała w pełnym emocji apelu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Zmarł pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości. Siostra zamieściła apel ku przestrodze
Koronawirus. Zmarł pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości. Siostra zamieściła apel ku przestrodze (East News, Fot: TADEUSZ KONIARZ/REPORTER)
d1k196u

Tragiczna śmierć 37-letniego Michała z Otwocka, kierowcy z Ministerstwa Sprawiedliwości wzbudza szczególny niepokój. Według rodziny i znajomych nie cierpiał na przewlekłe choroby. Do szpitala MSWiA w Warszawie trafił 17 marca tuż po tym, jak dostał wysokiej gorączki.

"Nie wiem, w jaki sposób się zaraziłem. Nie rozumiem tej sytuacji" - takie słowa padły podczas jednej z ostatnich rozmów telefonicznych Michała ze znajomymi. Dodał, że lekarze planują wprowadzić go w stan śpiączki i podłączyć do respiratora. Niestety w kolejnych dniach stan zdrowia chorego uległ pogorszeniu. Lekarze musieli podłączyć go do ECMO, maszyny służącej do natleniania krwi i zastępującej płuca. W poniedziałek 30 marca 37-latek zmarł.

- Jesteśmy głęboko poruszeni informacją o śmierci naszego pracownika. To pokazuje, jak straszny jest koronawirus. Łączymy się w bólu z jego bliskimi i zapewniamy o udzieleniu wszelkiej pomocy jego rodzinie - powiedziała nam Agnieszka Borowska rzecznik prasowy ministra sprawiedliwości.

d1k196u

Koronawirus. Siostra zmarłego: Siedźcie w domach

Siostra zmarłego skierowała apel do osób, które w czasie epidemii koronawirusa narzekają na wprowadzone rygory epidemiologiczne.

"Miałam tego nie robić, ale widzę, że ku przestrodze powinnam. Uważasz, że jesteś młody, silny, niezniszczalny. Właśnie, że nie jesteś! Siedź w domu i nie narzekaj. Ciesz się, że żyjesz, bo za chwilę może cię już nie być. Tak ci źle? Nudzisz się? To straszne... (...) Mój brat chciałby się nudzić, chciałby ponarzekać tak jak ty. Ale nie może. Nie ma go już. Umarł, odszedł, zostawił nas. Zabrał go koronawirus, który zabierze i ciebie, a jak nie to twoich bliskich. I nieważne, że był zdrowy, nie chorował, nie miał chorób współistniejących. Ty też panem życia nie jesteś. Uszanuj to. Siedź w domu" - napisała na Facebooku pani Aleksandra. Użyła przy tym wielu mocnych słów.

Kim był zmarły pracownik ministerstwa

Zmarłego z smutkiem żegnają pracownicy Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt Otwocki Zwierzyniec. - Michał był osobą o wyjątkowo dobrym sercu dla zwierząt. Jako wolontariusz zajmował się interwencjami w sprawach krzywdzenia zwierząt, pomagał w zbiórkach karmy, jeździł do wypadków drogowych, gdzie ranne były zwierzaki - powiedziała WP Lucyna Górniak z TPZ Otwocki Zwierzyniec.

d1k196u

Dotychczas statystyki wskazywały, że cięższe objawy Covid-19, jak zapalenie płuc, występują głównie u osób starszych, z osłabionym układem odpornościowym lub chorobami przewlekłymi. Inne ofiary koronawirusa w podobnym wieku to 37-letnia kobieta zmarła w Poznaniu oraz 32-letnia pacjentka z Łańcuta. U obu potwierdzono występowanie choroby współistniejących, które zwiększają ryzyko powikłań Covid-19.

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1k196u

Podziel się opinią

Share

d1k196u

d1k196u
Więcej tematów