Trwa ładowanie...

Koronawirus. Jerzy Owsiak apeluje ws. łóżek dla chorych na COVID-19

Koronawirus. Przybywa zakażonych SARS-COV-2 oraz chorych na COVID-19 wymagających hospitalizacji. Władze reorganizują szpitale i stawiają placówki tymczasowe. Swoją pomoc w organizacji łóżek zapowiedział Jerzy Owsiak, szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Share
Koronawirus. Jerzy Owsiak organizuje łóżka dla chorych na COVID-19
Koronawirus. Jerzy Owsiak organizuje łóżka dla chorych na COVID-19Źródło: Getty Images, Fot: Maciej Gillert
d3bzi7s

- Wiemy, że szpitale tworzą od zera oddziały "covidowe". Szuka się więc sprzętu i łóżek. Niestety, słyszymy, że często jest to sprzęt kupiony przez WOŚP. Walczyliśmy z tym, bo to powstało z takim trudem - stanowiska geriatryczne, psychiatria dziecięca.... Tam też są pacjenci. Ale teraz sytuacja jest taka, że kładziemy wszystkie ręce na pokład. To zresztą hasło z naszego ostatniego finału, który rozpocząłem w tym mundurze - zapowiedział Jerzy Owsiak w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Szef WOŚP w nagraniu zatytułowanym "Słowo do narodu" podziękował również wszystkim lekarzom, ratownikom, pielęgniarkom oraz pracownikom laboratoriów i sanepidu.

Jerzy Owsiak zaapelował o to, aby nie demontować łóżek kupionych za pieniądze zbierane podczas akcji. Zaapelował za to o zgłaszanie potrzeb zorganizowania sprzętu.

d3bzi7s

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Rafał Trzaskowski wprost: system jest na krawędzi załamania

- Napiszcie do fundacji, dołączcie pisma, które wam każą te oddziały stworzyć, wtedy to wszystko będzie wiarygodne. Kupimy to, wszystkie ręce na pokład. Fundacja ma na to pieniądze, nie robimy nowej zbiórki - powiedział

Owsiak pozdrowił również "społeczeństwo obywatelskie, które spacerując i wyrażając swoją wolę, tworzy niesamowicie piękny obrazek w trudnym czasie".

Koronawirus. Nowe dane ministerstwa

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 20 tys. 156 osób, zmarło 301 chorych - poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. To najwięcej od początku pandemii. Resort przekazał też o następnych 301 zgonach z powodu COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bzi7s

Podziel się opinią

Share
d3bzi7s
d3bzi7s
Więcej tematów