Trwa ładowanie...
d3j95ri

Koronawirus. "Jarmark" na Placu Zamkowym. Południowcy cierpią, stolica bawi się w najlepsze

Obostrzenia obostrzeniami, Polacy zawsze znają sposób, by obejść każdy zakaz. Tym razem padło na Plac Zamkowy w Warszawie, który w czasie długiego weekendu był zapełniony po brzegi. Czemu restrykcje nie obowiązują wszystkich po równo?
Share
Plac Zamkowy w Warszawie cieszył się w ciągu weekendu olbrzymim zainteresowaniem (ZRÓDŁO: Facebook/FilipChajzer)
Plac Zamkowy w Warszawie cieszył się w ciągu weekendu olbrzymim zainteresowaniem (ZRÓDŁO: Facebook/FilipChajzer)
d3j95ri

Obostrzenia mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa od początku budziły wiele kontrowersji, stawiając na przeciw siebie zwolenników rozwiązań surowych, z tymi którzy opowiadają się za "miękkim lockdownem". Na samym końcu w grę wchodzi jednak czynnik ludzki.

Narodowa kwarantanna za pasem, a Polacy chętniej niż wcześniej korzystają z uroków zimowej aury. Na krążących po internecie zdjęciach widać nieprzebrane tłumy "szturmujące" Plac Zamkowy w Warszawie i okolice. Niestrudzone świątecznym wypoczynkiem rodziny spędzają wieczory przy cieszących się dużym zainteresowaniem instalacjach świetlnych i punktach gastronomicznych wydających jedzenie na wynos.

Cepelia przeszła z gór do stolicy - rządzą "serki z gór" i zakręcone frytki - komentują ironicznie obrazki ze stolicy internauci. Sytuacja w praktyce nie napawa jednak optymizmem.

d3j95ri

Koronawirus. Kiedy zaszczepi się Mateusz Morawiecki? Padła deklaracja ws. zapisów

Stoki i narodowa kwarantanna

Przypomnijmy, że od 28 grudnia wejdzie w życie zapowiadane przez rząd rozporządzenie wprowadzające szereg obostrzeń, które obowiązywać będą do 17 stycznia. Wśród nowych restrykcji znalazło się również zamknięcie stoków narciarskich.

d3j95ri

Czytaj też:Obostrzenia od 28 grudnia. Tłumy na stokach na dzień przed zamknięciem

Na jeden dzień przed wejściem w życie zakazu w Bałtowie pod Ostrowcem Świętokrzyskim pojawiły się tłumy wielbicieli sportów zimowych, chcących skorzystać z ostatniej w tym roku szansy na szusowanie. Na zdjęciach nadesłanych na dziejesie.wp.pl widać długie kolejki ustawiające się do punktów usługowych i wyciągów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3j95ri

Podziel się opinią

Share
d3j95ri
d3j95ri
Więcej tematów