Trwa ładowanie...
d14p1ed

Koronawirus. Jak Polacy oceniają przygotowania rządu na drugą falę epidemii? Sondaż

Koronawirus w Polsce nie ustępuje. Polacy poproszeni zostali o ocenienie przygotowań rządu na drugą falę epidemii. Wyniki najnowszego sondażu nie pozostawiają wątpliwości. Rządzący nie mają powodów do radości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Polacy ocenili działania rządu ws. drugiej fali epidemii
Koronawirus. Polacy ocenili działania rządu ws. drugiej fali epidemii (PAP, Fot: Piotr Nowak)
d14p1ed

Uczestnicy sondażu przeprowadzonego dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" odpowiedzieli na pytanie: "Jak Pani/Pana zdaniem rząd przygotował kraj i służbę zdrowia na drugą falę epidemii?". Odpowiedź "zdecydowanie dobrze" wybrało zaledwie 2 proc. ankietowanych, a "raczej dobrze" - 24,4 proc.

Zdecydowana większość Polaków jest jednak przeciwnego zdania. 28,5 proc. respondentów ocenia przygotowania "raczej źle". Z kolei 39,4 proc. ankietowanych wskazało odpowiedź "zdecydowanie źle". Zdania w tej sprawie nie ma 5,7 proc. respondentów.

Koronawirus. Rząd nie radzi sobie z epidemią?

O odpowiednim przygotowaniu rządu przekonani są wyborcy Zjednoczonej Prawicy. Aż 68 proc. zaznaczyło pozytywne warianty odpowiedzi. Na przeciwnym biegunie znajduje się 100 proc. wyborców Lewicy oraz 98 proc. Koalicji Obywatelskiej.

d14p1ed

Stadion Narodowy jako szpital polowy. Senator PiS zgłosił chęć do pracy

Niekorzystnie dla rządu wygląda również ocena tego, czy epidemia jest pod jego kontrolą. 60 proc. ankietowanych jest zdania, że rządzący nad nią nie panują. 32 proc. badanych uważa, że gabinet premiera panuje nad rozwojem pandemii.

Z kolei aż 92 proc. wyborców Lewicy twierdzi, że rządzący nie panują nad sytuacją epidemiologiczną w Polsce. 63 proc. ankietowanych Zjednoczonej Prawicy wskazało, że rząd panuje lub raczej panuje nad epidemią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

d14p1ed

Podziel się opinią

Share
d14p1ed
d14p1ed
Więcej tematów