Trwa ładowanie...

Koronawirus. Jacek Sasin uderzył w lekarzy. Jerzy Owsiak odpowiada

Koronawirus sprawił, że lekarze w całej Polsce mają ręce pełne roboty. Medyków za ich pracę postanowił skrytykować jednak Jacek Sasin. Polityk PiS ocenił sytuację epidemiczną w Polsce, twierdząc, że aktualnie "problemem jest chociażby zaangażowanie cześci personelu medycznego". Wicepremierowi odpowiedział szef WOŚP Jerzy Owsiak.

Share
Jacek Sasin skrytykował lekarzy. Jerzy Owsiak komentuje słowa wicepremiera
Jacek Sasin skrytykował lekarzy. Jerzy Owsiak komentuje słowa wicepremieraŹródło: PAP
dpcl16z

Wypowiedź Jacka Sasina wywołała kontrowersje. Minister aktywów państwowych zapytany został o trwającą epidemię koronawirusa. Zapewnił m.in., że Polska ma zabezpieczone niezbędne środki medyczne do walki z COVID-19. Stwierdził natomiast, że "występują problemy".

- Tym problemem jest chociażby zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy. Niestety, występuje taki problem jak brak woli części środowiska lekarskiego - chcę to podkreślić wyraźnie, części. Oczywiście bardzo wielu lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego z wielkim poświęceniem wykonuje swoje obowiązki, ale część tych obowiązków wykonywać nie chce - mówił wicepremier w Pierwszym Programie Polskiego Radia.

dpcl16z

Jacek Sasin krytykuje lekarzy. Owsiak: "Niech Pan choć raz będzie skuteczny"

Słowa wicepremiera skomentować postanowił Jerzy Owsiak. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opublikował z tej okazji specjalny wpis na Facebooku, w którym przekazał, co sądzi o tezie polityka PiS, wg której lekarze wykazują brak zaangażowania w walce z koronawirusem.

Zobacz też: Koronawirus. Mocne oskarżenia. "Morawiecki powinien mieć trochę honoru"

"Kupiliśmy 63 urządzenia za 27 mln zł. Mega sprzęt na oddziały neurochirurgii dziecięcej w całej Polsce. W tym dwa zestawy zaawansowanych urządzeń do diagnostyki i leczenia neurochirurgicznego padaczki u dzieci (Warszawa, Szczecin). Takich urządzeń do tej pory w Polsce jeszcze nie było, a w Europie można je policzyć na palcach jednej ręki. Kupiliśmy je dla szpitali, w których lekarze i personel medyczny będą ratować zdrowie i życie dzieci, dla lekarzy, o których pan powiedział, że nie są chętni do wykonywania swojej pracy, o których ma Pan tak obraźliwe zdanie, a którzy zwłaszcza teraz pracują w szpitalach ponad miarę" - pisze szef WOŚP.

dpcl16z

Zdaniem Jerzego Owsiaka "ponad miarę" pracują obecnie nie tylko lekarze, ale i ratownicy medyczni.

"Padają ze zmęczenia i którym Pan i Pana koleżanki i koledzy nie zaproponowaliście logicznego ekwiwalentu pieniężnego za ich nieprawdopodobnie ciężką i obciążającą psychicznie pracę" - zwraca się Owsiak do Sasina.

Owsiak uważa, że minister aktywów państwowych "nie znalazł dobrych słów dla lekarzy, którzy pracują w systemie, który od marca nie może się skutecznie przygotować do walki z pandemią i stąd niektóre szpitale są przeciążone".

"I za to chce Pan winić personel i lekarzy? (…) Jeżeli Pan tego nie może i nie chce powiedzieć, to ja za Pana powiem - wszyscy Polscy lekarze, cały personel medyczny, ratownicy medyczni, wolontariusze, ludzie, którzy walczą z koronawirusem: wielkie dzięki dla Was!" - kończy swój wpis Jerzy Owsiak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dpcl16z

Podziel się opinią

Share
dpcl16z
dpcl16z
Więcej tematów