Koronawirus. Irlandia wprowadziła obowiązek kwarantanny dla obywateli Wielkiej Brytanii
Koronawirus. Irlandia podjęła decyzja o wykluczeniu mieszkańców Wielkiej Brytanii z zielonej listy turystów. To oznacza, że każda osoba przybywająca na terytorium Irlandii z Wielkiej Brytanii musi przejść dwutygodniową kwarantannę.
22.07.2020 18:47
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Koronawirus. Irlandia wykluczyła Wielką Brytanię z zielonej listy
Jak informuje "The Telegraph", Irlandia podjęła decyzję o wykluczeniu Wielkiej Brytanii z "zielonej listy". Dlaczego Irlandia zdecydowała się na taki krok? Powodem jest rosnąca liczba zachorowań na COVID-19 w Wielkiej Brytanii. Irlandia obawia się, że Brytyjczycy mogą przyczynić się do rozwoju epidemii w tym kraju, dlatego zdecydowali się na wprowadzenie obostrzenia.
Decyzja władz Irlandii oznacza, że Brytyjscy turyści, którzy wjadą na terytorium Irlandii będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę. Irlandzki rząd za bezpieczne uznaje piętnaście krajów i terytoriów. Są to:
- Malta,
- Finlandia
- Norwegia:
- Włochy,
- Węgry,
- Estonia,
- Łotwa,
- Litwa,
- Cypr,
- Słowacja,
- Grecja,
- Grenlandia,
- Gibraltar,
- Monako,
- San Marino.
W tych krajach jest podobny lub niższy wskaźnik przypadków zakażenia koronawirusem, jak w Irlandii.
Koronawirus. Irlandia. Polacy muszą przejść kwarantannę
Kwarantannę po przyjeździe do Irlandii muszą przejść też Polacy. Wśród krajów, z których obywatele muszą przejść kwarantannę po przybyciu do Irlandii są także Portugalia, Hiszpania, Francja i Stany Zjednoczone.
Obywatelom Irlandii zaleca się unikanie wszystkich zbędnych podróży do odwołania, a lista bezpiecznych krajów aktualizowana jest co dwa tygodnie.
Koronawirus Irlandia. Ile przypadków zakażenia?
W Irlandii stwierdzono dotychczas ponad 25 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 1 753 osoby. Z kolei liczba zdiagnozowanych przypadków zakażenia w Wielkiej Brytanii to ponad 296 tysięcy osób. Nie żyje 45 501 Brytyjczyków, którzy chorowali na COVID-19.