Koronawirus i strach przed nim sporo zmienił. "Mogę już wiązać sznurówki i straciłem kilka podbródków"

Robin McKie, redaktor "The Observer" w ciągu 4 miesięcy od nałożenia blokady w związku z pandemią koronawirusa, stracił 12 kg wagi. "Mogę już wiązać sznurówki i straciłem kilka podbródków" - mówi.

Koronawirus pomógł mu stracić zbędne kilogramy
Koronawirus pomógł mu stracić zbędne kilogramy
Źródło zdjęć: © Getty Images
Anna Piątkowska-Borek

Koronawirus zmienił jego sylwetkę

"Mogę już wiązać sznurówki i straciłem kilka podbródków” - Robin McKie, redaktor naukowy "The Observer” opowiada o tym, jak strach przed koronawirusem i COVID-19 wpłynął na jego sylwetkę.

"The Guardian” opisuje historię mężczyzny, który przez obawę przed koronawirusem pozbył się nadwagi. Robin McKie, redaktor "The Observer” opowiada, że podobnie jak inne otyłe osoby, czuł się zagrożony przez COVID-19.

Kiedy w związku z wybuchem pandemii koronawirusa nałożone zostały blokady, Robin McKie z nerwów stracił apetyt. Tym samym zaczął chudnąć. Początkowy niepokój przerodził się w postanowienie, że może przecież zrobić coś, by pomóc sobie i swojemu zdrowi. I tym sposobem rozpoczął dietę śniadaniową. Przestał podjadać i postawił głównie na sałatki.

4 miesiące pandemii koronawirusa i 12 kg mniej

W ciągu 4 miesięcy blokady spowodowanej pandemią koronawirusa Robin McKie stracił 12 kg. Jego waga zmniejszyła się ze 109 kg na 97 kg. Na tym jednak nie poprzestanie. Zamierza zrzucić kolejne kilogramy, by osiągnąć zdrową wagę.

"Nie było to łatwe. Od marca każdego dnia odczuwam głód. Jednak mogę teraz zawiązać sznurówki bez świszczącego oddechu, straciłem kilka podbródków i najwyraźniej nie chrapię tak bardzo jak dawniej” – czytamy w "The Guardian”. Robin McKie przyznaje też, że nigdy nie powinien pozwolić sobie na osiągnięcie tak dużej wagi.

Osoby z nadwagą, jeśli zachorują na COVID-19, mają zwiększone ryzyko poważnych skutków ubocznych. Ponadto mają podwyższone ryzyko raka, zawału serca, cukrzycy, udarów, problemów ze snem i oddychaniem, chorób wątroby i wielu innych niekorzystnych schorzeń.

Robin McKie uważa, że tak samo jak lekarze wspierają osoby, które chcą rzucić palenie, tak powinni tez wspierać otyłych w ich walce ze zbędnymi kilogramami.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)