Trwa ładowanie...

Koronawirus. Hiszpania: Miasto odcięte. Wchodzą nowe obostrzenia

Koronawirus. Hiszpania coraz mocniej odczuwa skutki pandemii. Madryt jest odcięty od świata, a wkrótce to samo może czekać Salamankę. Władze zdecydowały, że potrzebne są nowe obostrzenia.
Share
Koronawirus. Hiszpania: Nowe obostrzenia i kolejne odcięte miasto
Koronawirus. Hiszpania: Nowe obostrzenia i kolejne odcięte miastoŹródło: PAP/EPA, Fot: PAP/EPA/ENRIC FONTCUBERTA, ENRIC FONTCUBERTA
d2chjsw

Koronawirus z całą mocą uderza w Europę. Siły epidemii doświadcza m.in. Hiszpania, gdzie rząd federalny decyduje o tym, jakie nowe obostrzenia wprowadzi w niedalekiej przyszłości.

Koronawirus. Hiszpania a nowe obostrzenia. Katalonia bez barów i restauracji

Część z nowych obostrzeń została wprowadzona już w piątek 16 października. Te, w związku z rosnącą liczbą przypadków zakażeń koronawirusem w Hiszpanii, dotknęły m.in. Katalonii.

d2chjsw

W tym popularnym dla turystów regionie na najbliższe 15 dni zostaną zamknięte bary oraz restauracje. Nowe obostrzenia zakładają, że posiłki będzie można zamawiać tylko i wyłącznie na wynos, co już zdążyło wzburzyć znaczną część mieszkańców.

Koronawirus w Polsce. Będą zmiany w przepisach? Mogą dotyczyć kilku kwestii

Koronawirus. Hiszpania: Madryt zamknięty, Salamanka otoczona kordonem

Ci protestują, ponieważ w stolicy Hiszpanii - Madrycie, gdzie zakażeń koronawirusem jest najwięcej, bary i restauracje pozostają czynne od ranka do godziny 23. Madryt od tygodnia jest strefą zamkniętą, a mieszkańcom nie można opuszczać miasta.

d2chjsw

Zła sytuacja jest także w Salamance. To miasto leżące na zachodzie Hiszpanii. Nowe obostrzenia obejmą całą miejscowość, a ta zostanie odizolowana od reszty kraju kordonem sanitarnym. Ten będzie obowiązywał od północy w sobotę.

Jak informuje portal Lainformation.com, decyzja zapadła po tym, gdy liczba zakażeń koronawirusem w mieście na 100 tys. mieszkańców wyniosła blisko 500. W związku z tak poważnym zagrożeniem, do miasta będzie można wjechać tylko do pracy, w przypadku sprawy w sądzie, lub na uczelnię - chociaż ten ostatni wariant może wkrótce zostać wykluczony, ze względu zamykania kolejnych oddziałów na uczelniach w mieście.

Koronawirus w Hiszpanii. Nowe obostrzenia już wkrótce

Hiszpania planuje też kolejne nowe obostrzenia. Te miałyby wejść w życie w przyszłym tygodniu. Jak donosi "El Mundo", wśród rozpatrywanych restrykcji może pojawić się zakaz palenia papierosów na ulicach, a także zmniejszenie liczby pasażerów w transporcie publicznym.

Nowe obostrzenia mogę też całkowicie zamknąć wszystkie wnętrza barów i restauracji w Hiszpanii. Posiłki oraz napoje mogłyby być wydawane wówczas tylko na tarasach i ogródkach przed lokalami.

Źródło: "El Mundo" / Lainformation.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2chjsw

Podziel się opinią

Share
d2chjsw
d2chjsw
Więcej tematów