Trwa ładowanie...

Koronawirus. Garwolin. Sanepid szuka uczestników mszy świętej

Koronawirus. Sanepid w Garwolinie szuka uczestników mszy świętej. Powodem jest zakażenie koronawirusem u dwóch księży.

Koronawirus. Sanepid poszukuje uczestników mszy świętej w GarwolinieKoronawirus. Sanepid poszukuje uczestników mszy świętej w GarwolinieŹródło: pixabay.com
djd3gm7
djd3gm7

Koronawirus. Sanepid szuka uczestników mszy świętej

Sanepid w Garwolinie szuka uczestników mszy świętej w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. W tej sprawie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Garwolinie wydała specjalny komunikat.

"W związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym dotyczącym stwierdzonego zachorowania na COVID-19 u dwóch księży z Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie prosi o zgłaszanie się telefonicznie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie osób, które brały udział we mszy świętej w dniu 27.09.2020 r. (niedziela) o g. 6.30 i g. 8.00 i przyjmowały komunię świętą z rąk księży" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej PSSE Garwolin.

djd3gm7

Koronawirus. Sanepid w Garwolinie prosi o kontakt

"Istnieje prawdopodobieństwo bezpośredniej styczności z osobą zakażoną. Identyfikacja osób, które miały bezpośredni kontakt z księżmi we wskazanych terminach, jest niezbędna do objęcia kwarantanną osób narażonych na zachorowanie. Osoby, które zauważą u siebie lub bliskich objawy kliniczne, tj. kaszel, gorączka, utrata węchu i smaku, duszności, proszone są o niezwłoczne zgłoszenie się telefonicznie do lekarza rodzinnego w celu konsultacji stanu zdrowia i podjęcia dalszych działań medycznych określonych przez lekarza" - dodaje sanepid w Garwolinie.

I podaje telefon kontaktowy: 25 684 35 95 lub 25 684 33 08 wew. 48 lub wew. 37.

Koronawirus. Rząd zaostrzył obostrzenia

W czwartek rząd zaostrzył obostrzenia i zaktualizował listę powiatów objętych żółtą i czerwoną strefą. Strefa żółta zakłada m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku wszelkich targów, wystaw, kongresów czy konferencji. Ponadto liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć - zgodnie z najnowszymi wytycznymi - 75 osób, z wyłączeniem obsługi. Maksymalne obłożenie w kinach może wynieść 25 proc. publiczności. Zgodnie z nowymi obostrzeniami obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, czyli także na ulicy czy w parku.

djd3gm7

Z kolei strefa czerwona przewiduje zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób - jedna na 10 m kw. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywanie nosa i ust, natomiast liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach ograniczona jest do 50, z wyłączeniem obsługi. Zgodnie z nowymi wytycznymi bary i restauracje w tej strefie będą mogły być otwarte tylko do godz. 22.

Waszczykowski nie ma wątpliwości. Krytykuje "dobrą zmianę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djd3gm7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djd3gm7
Więcej tematów