Trwa ładowanie...
d3mcny4

Koronawirus. Finlandia zamyka Helsinki. Zakażeniu może ulec 60 proc. społeczeństwa

Finlandia podjęła decyzję o zamknięciu regionu Uusimaa. Oznacza to odcięcie Helsinek od reszty kraju. Radykalna decyzja ma związek z pandemią koronawirusa i ryzykiem rozprzestrzenienia się jej na cały kraj.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Finlandia zamyka Helsinki
Koronawirus. Finlandia zamyka Helsinki (PAP, Fot: Mauri Ratilainen)
d3mcny4

Od 27 marca region Uusimaa, w tym również Helsinki, będzie odcięty od pozostałej części Finlandii. Mieszkańcy Uusimaa nie będą mogli go opuszczać, a pozostali obywatele wjeżdżać na jego teren. Wyjątek będą stanowiły osoby podróżujące do pracy. Taką decyzję podjęła fińska Rada Ministrów.

- Uusimaa, najbardziej zaludniony region Finlandii, gdzie jest najwięcej zarażonych koronawirusem, w tym stolica Helsinki oraz bezpośrednio sąsiadujące miasta Espoo i Vantaa, muszą jak najszybciej zostać odcięte od reszty kraju – mówiła w środę premier Finlandii Sanna Marin.

Region Uusimaa zamieszkuje jedna trzecia populacji Finlandii. Ok. 70 proc. populacji regionu mieszka w Helsinkach. To właśnie w Uusimaa koronawirus rozprzestrzenia się najszybciej.

d3mcny4

Działania podjęte przez fiński rząd mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa na inne regiony, gdzie służba zdrowia może nie podołać wzrostowi liczby pacjentów.

Koronawirus. Finlandia odnotowała ponad 800 przypadków zakażenia

Do czwartku w Finlandii odnotowano 880 przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad połowa z nich została zarejestrowana w regionie Uusimaa. Z powodu zakażenia koronawirusem w Finlandii zmarły 3 osoby. 10 zostało wyleczonych.

Fiński Instytut Zdrowia szacuje, że w Finlandii zakażeniu ulegnie od 20 do 60 proc. populacji liczącej ponad 5,5 mln osób. Z wyliczeń wynika, że ok. 11 tys. zakażonych będzie wymagało hospitalizacji, a 3,5 tys. będzie przebywać na oddziale intensywnej terapii.

d3mcny4

Koronawirus. Finlandia wprowadza ograniczenia

Finlandia, podobnie jak inne kraje Europy, zamknęła swoje granice. Nieczynne są szkoły, poza przedszkolami i klasami 1-3. Te placówki pozostały otwarte, aby rodzice dzieci mogli pracować.

Ponadto w Finlandii obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 10 osób. Nieczynne są kina i teatry. Rząd chce również zamknięcia barów i restauracji. Na to nie przystał jednak Komitet Konstytucyjny, który domaga się przedstawienia propozycji rekompensat dla restauratorów i właścicieli lokali gastronomicznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło: rmf24.pl

d3mcny4

Podziel się opinią

Share

d3mcny4

d3mcny4
Więcej tematów