Trwa ładowanie...
d30asq7

Koronawirus. Duże ognisko w szpitalu na Kaszubach. WOT w gotowości

Koronawirus. Nowe ognisko SARS-CoV-2 w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Dzierżążnie pod Kartuzami. Zakażeni zostali pacjenci i pracownicy. To łącznie 33 osoby. Służby zdecydowały o zamknięciu szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Nowe ognisko w szpitalu na Kaszubach
Koronawirus. Nowe ognisko w szpitalu na Kaszubach (East News)
d30asq7

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 27 pacjentów i u sześciu osób z personelu Szpitala Rehabilitacyjnego w Dzierżążnie - informuje Radio Gdańsk.

Chodzi o lekarza, pielęgniarki i rehabilitantów.

Lekarz wojewódzki Jerzy Karpiński przekazał pomorskiej stacji, że w tej chwili u nikogo nie stwierdzono bezpośredniego zagrożenia życia.

d30asq7

- Nikt nie ma niewydolności oddechowej, krążeniowej czy wysokiej temperatury - wyjaśnił Karpiński.

Zobacz też: Bezkarność urzędników. Bogdan Zdrojewski mówi o absurdzie

Dyrekcja szpitala w Dzierżążnie wyznaczyła jednoosobowe sale do izolacji zakażonych. Nie jest wykluczone, że część pacjentów zostanie przewieziona do innych placówek.

d30asq7

- Wojska Obrony Terytorialnej dysponują określoną liczbą samochodów, pan wojewoda ma określone środki, które możemy wykorzystać w tym celu - wyjaśnił lekarz wojewódzki z Pomorza, zastrzegając, że teraz nie ma potrzeby pomocy z zewnątrz.

Koronawirus w Polsce. Nowe dane ministerstwa

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u następnych 600 osób - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał też, że zmarło kolejnych 10 osób.

Łącznie od początku epidemii w Polsce obecność SARS-CoV-2 stwierdzono u 75 734 osób. Zmarło 2237 chorych na COVID-19, a wyzdrowiało 62 110 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30asq7

Podziel się opinią

Share
d30asq7
d30asq7
Więcej tematów